Sport.pl

Lechia osłabiona przed meczem z Jagiellonią

Bez czterech podstawowych zawodników będzie musiała radzić sobie Lechia Gdańsk w czwartkowym meczu z Jagiellonią Białystok. W Białymstoku nie zagrają Paweł Buzała, Marcin Pietrowski, Jarosław Bieniuk i Daisuke Matsui.


Buzały i Pietrowskiego nie było w składzie biało-zielonych już w niedzielnym meczu przeciwko Ruchowi Chorzów na PGE Arenie. Obaj pauzowali z powodu kontuzji i ich stan zdrowia nie poprawił się na tyle, by mogli zagrać w czwartek w Białymstoku. Do tej dwójki po meczu z Ruchem dołączył Bieniuk. Kapitan gdańskiej drużyny wrócił do pierwszego składu Lechii po tym, jak w poprzednich czterech ligowych spotkaniach siedział na ławce rezerwowych. Przeciwko chorzowianom zagrał jednak tylko 45 minut. W pierwszej połowie meczu po zderzeniu z Grzegorzem Kuświkiem doznał urazu mięśnia czworogłowego i na drugą połowę już nie wyszedł. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że wyklucza występ Bieniuka także przeciwko Jagiellonii. Z kolei Matsui w niedzielnym meczu obejrzał czwartą w tym sezonie żółtą kartkę i w Białymstoku zagrać nie może.

Początek meczu Jagiellonia - Lechia o godz. 16. Transmisja w Canal+ Family i Eurosport 2. Relacja na trojmiasto.sport.pl.

Lechia poradzi sobie w Białymstoku bez czterech podstawowych graczy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: