W meczu Jagiellonii z Lechią historia będzie po stronie...

... biało-zielonych. Czwartkowy mecz obu drużyn w Białymstoku będzie 33. starciem w historii spotkań obu zespół. Korzystniejszy bilans mają gdańszczanie.


Do tej pory w 32 meczach 14 razy wygrywała Lechia, dziewięć razy padał wynik remisowy, a również dziewięciokrotnie zwyciężali białostoczanie. Także bilans bramkowy świadczy na korzyść gdańskiego zespołu i wynosi 39:27.

Po raz pierwszy w historii Lechia z Jagiellonią zagrały 3 sierpnia 1975 roku w meczu Pucharu Polski. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis, ale w rzutach karnych lepsza okazała się Lechia, zwyciężając w konkursie "jedenastek".

Blisko miesiąc później oba zespoły zagrały ze sobą po raz pierwszy w lidze. 31 sierpnia 1975 roku na stadionie w Gdańsku Lechia wygrała 1:0 po bramce Janusza Makowskiego.

Najwyższe zwycięstwo Lechii to z kolei mecz z 27 marca 1977 roku, kiedy gdańszczanie wygrali u siebie z Jagiellonią 4:0 po dwóch golach Bogusława Kaczmarka i trafieniach Zbigniewa Krawczyka i Tomasza Korynta.

Najwyższe wygrane Jagiellonii to dwa rezultaty 2:0 z 1991 i 2008 roku.

W obecnym sezonie w pierwszym meczu obu drużyny lepsza była Lechia, która wygrała na PGE Arenie 2:0 po golach Pawła Buzały i Sebastiana Madery.

Pełna historia meczów Lechii z Jagiellonią na stronie Lechia.pl

Lechia poprawi swój bilans meczów z Jagiellonią po czwartkowym spotkaniu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »