Sport.pl

Lechia wygrała ligowy mecz bez gola Buzały. Czekała na to niemal 200 dni!

18 - tyle kolejek trzeba było czekać, żeby Lechia Gdańsk wygrała ligowy mecz, w którym gola nie zdobył Paweł Buzała. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce... 20 maja tego roku, od tego czasu minęło 191 dni!


Buzała był w tym sezonie prawdziwym talizmanem Lechii. Kiedy on strzelał bramkę biało-zieloni wygrywali zawsze. "Buzi" zdobył w tym sezonie cztery ligowe gole: w pierwszym meczu z Jagiellonią Białystok (2:0), Cracovią (3:1), Legią Warszawa (1:0) oraz Zagłębiem Lubin (3:1). Trafił do siatki także w wygranym 1:0 meczu Pucharu Polski z Wisłą Kraków. To aż do czwartku były jedyne zwycięstwa Lechii w tym sezonie (nie licząc meczu 1/16 finału Pucharu Polski z II-ligową Siarką Tarnobrzeg).

Ostatni wygrany przez Lechię mecz w lidze, w którym Buzała nie zdobył bramki, miał miejsce jeszcze w poprzednim sezonie - 20 maja na wyjeździe z Widzewem Łódź (2:1). Dopiero wyjazdowe zwycięstwo 1:0 z Jagiellonią przełamało "klątwę Buzały". Zwycięską bramkę zdobył w tym spotkaniu Piotr Wiśniewski.

- Nie patrzymy na takie statystyki. Paweł jest bardzo dobrym zawodnikiem i brakuje nam go. Mam nadzieję, że niedługo się wyleczy i będzie znów strzelał dla nas bramki - podkreślił Wiśniewski po meczu w Białymstoku.

Buzała w tej chwili leczy kontuzję, którą odniósł w meczu III-ligowych rezerw z Polonią Gdańsk (16 listopada).

Jak ważny dla Lechii jest Buzała? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Ile goli strzeli w tym sezonie Paweł Buzała?
Więcej o: