Akcjonariusze mniejszościowi Lechii kontra Andrzej Kuchar

We wtorek wieczorem odbyło się spotkanie akcjonariuszy mniejszościowych oraz kibiców Lechii Gdańsk, na którym dyskutowano o przyszłości klubu w obliczu informacji o odejściu dotychczasowego właściciela Andrzeja Kuchara.
- Główne zadanie, jakie postawili sobie akcjonariusze Lechii, to zablokowanie konwersji długu klubu wobec Kuchara (ponad 11 mln zł plus odsetki) na akcje - mówi trojmiasto.sport.pl jeden z uczestników spotkania. - Najważniejsze, że mniejszościowi udziałowcy chcą się trzymać razem i nie dopuścić do konwersji - dodaje.

Ponadto akcjonariusze zarzucili Kucharowi nieuczciwość. - Najbardziej jaskrawy przykład to przypadek byłego prezesa klubu Bogdana Magnowskiego, który jednocześnie był szefem firmy Pharm Service będącej właścicielem praw marketingowych. Dzięki temu na sprzedaży gadżetów miał zarabiać 400 tys. zł rocznie - mówi nam jeden z mniejszościowych akcjonariuszy. Rozważają oni również wniesienie sądowego pozwu cywilnego przeciwko Andrzejowi Kucharowi za nie wywiązanie się ze swoich ustnych obietnic.

Ponadto uczestnicy spotkania zarzucili niektórym mediom (zwłaszcza "Przeglądowi Sportowemu"), że w stronniczy sposób reprezentowały i przedstawiały działania Andrzeja Kuchara.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy, na którym w dużej mierze powinna zdecydować się przyszłość klubu, prawdopodobnie odbędzie się w styczniu przyszłego roku.

Jaka będzie przyszłość Lechii? Podyskutuj na Facebooku trojmiasto.sport.pl! »