Sport.pl

Andrzej Kuchar: Lechię przejmie albo grupa przedsiębiorców z Gdańska, albo z Portugalii

- Decyzja o zakończeniu mojej współpracy z Lechią jest nieodwołalna. W tej chwili prowadzone są rozmowy o przejęciu klubu z dwoma podmiotami: grupą przedsiębiorców z Gdańska oraz z Portugalii - powiedział w rozmowie z Radiem Gdańsk Andrzej Kuchar.
Były właściciel Lechii udzielił wywiadu po raz pierwszy od momentu ogłoszenia decyzji jego żony Ewy Andreasik-Kuchar o zakończeniu współpracy Wrocławskiego Centrum Finansowego (ono jest właścicielem większościowego pakietu akcji) z gdańskim klubem.

Kuchar potwierdził, że decyzja jest nieodwołalna, a bezpośrednią przyczyną były wydarzenia, które miały miejsce podczas meczu Lechii z Ruchem Chorzów, kiedy kibice biało-zielonych obrażali go słownie oraz poprzez wywieszenie transparentu.

Dla przyszłości klubu najważniejszy jest fakt, że toczą się rozmowy z dwoma podmiotami mogącymi kupić akcje WCF.

- Jednym z nich jest grupa gdańskich przedsiębiorców, drugim przedsiębiorca z Portugalii. Na początku przyszłego tygodnia jednemu z tych podmiotów udzielona zostanie wyłączność negocjacyjna, wówczas w ciągu 4-6 tyg. powinno dojść do zakończenia całej transakcji - podkreśla Kuchar.

Były właściciel Lechii poinformował również, że nie miał zamiaru przeprowadzić tzw. konwersji długu, jaki klub ma wobec WCF, na akcje, ale chciał wyemitować akcje serii C, które mogliby nabyć wszyscy akcjonariusze, proporcjonalnie do ilości akcji obecnie posiadanych. - Spowodowałoby to, że spółka pozbyłaby się długu wobec WCF, który obecnie wynosi ponad 11 mln zł i miałaby kilka milionów złotych na koncie. Jeżeli zatem ktoś dobrze życzy Lechii, chyba nie ma wątpliwości, że emisja akcji serii C jest jak najbardziej uzasadniona - przekonywał Kuchar.

Kuchar zapewnił również, że nie ma żadnych zobowiązań wobec Lechii, co sugerowali w liście otwartym akcjonariusze mniejszościowi.

Wyjaśnił również sytuację z byłym prezesem Bogdanem Magnowskim, którego firma Pharm Service miała zarobić w 2012 roku na sprzedaży gadżetów 400 tys. zł. - Tak naprawdę było to 10 tys. 700 zł, a wszystkie działania Pharm Service były zgodne z prawem. Jednak według nadzoru właścicielskiego to były działania nieetyczne. W związku z tym moja żona przeprowadziła z prezesem Magnowskim "żołnierską" rozmowę, po której prezes Magnowski podał się do dymisji - wyjaśnił Kuchar.

Cała rozmowa z Andrzejem KucharemCo sądzisz o słowach Kuchara? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Komentarze (13)
Andrzej Kuchar: Lechię przejmie albo grupa przedsiębiorców z Gdańska, albo z Portugalii
Zaloguj się
 • wichura_kazimierz1

  Oceniono 92 razy 66

  Lechii dziękujemy za największy sukces polskiego futbolu w 2013 r. - remis z Barceloną.

 • brajanu

  Oceniono 72 razy 52

  podobno zarobki piłkarzy będa porównywalne z zarobkami pracowników biedronki. w końcu też portugalskie.

 • tomek9671

  Oceniono 31 razy 25

  W tym przypadku każdy nowy właściciel będzie lepszy od obecnego "inwestora", który pożycza na procent własnemu klubowi. Już niedługo kibice we Wrocławiu przekonają się na własnej skórze w co wdepnęli. Chyba, że jeszcze pamiętają dokonania tego Pana w innej dyscyplinie (koszykówce).

 • atr8

  Oceniono 24 razy 20

  Narozrabiał, nawywijał, a teraz się obraża. A idź w 3,14zdu.

 • 1aniolg

  Oceniono 35 razy 19

  Uczciwy Andrzejku, ja mam do ciebie tylko dwa słowa w dowód uznania: weź wypier.....j!

 • 1aniolg

  Oceniono 32 razy 18

  1. po co w takim razie była cała checa ze sport5? dałeś świnio zarobić placzyńskiemu na odszkodowaniu?
  to trzeba było menadżerów przez duże M wprowadzić do Lechii a nie swoich żołnierzyków bez matury i z brudami za paznokciem
  2. kto wynegocjował za czyją zgodą taki hitowy numer jak 5 baniek - reklamy? w życiu wyszło że zawsze Lechia będzie dopłacać! dlaczego tak zrobiono?!
  3. nigdy nie pojawiaj sie w Gdańsku ty świnio!

 • tettryk

  Oceniono 28 razy 10

  a może pojawi się portugalski szkoleniowiec, a później i Ronaldo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX