Sport.pl

Lechia odwoła się od czerwonej kartki dla Deleu. Stempniewski: To był błąd sędziego

Według eksperta Canal+ Sławomira Stempniewskiego decyzja sędziego Sebastiana Jarzębaka, który w meczu Cracovia - Lechia podyktował rzut karny dla gospodarzy i pokazał czerwoną kartkę Deleu, była niesłuszna. Podobnego zdania jest gdański klub, który zwrócił się do Komisji Ligi o anulowanie kartki Brazylijczyka.
Sytuacja miała miejsce w 79 minucie przy wyniku 1:1. Napastnik Cracovii Dawid Nowak, próbując minąć w polu karnym Deleu, wyłożył się jak długi. Sędzia Jarzębak uznał, że obrońca Lechii faulował i podyktował rzut karny (całe zdarzenie można zobaczyć TUTAJ). Mało tego, pokazał Brazylijczykowi czerwoną kartkę. Sam Deleu stwierdził po meczu, że sędzia bardzo się w tej sytuacji pomylił, a Nowaka nazwał zwykłym oszustem.

Podobne zdanie ma na ten temat Stempniewski - członek zarządu Kolegium Sędziów PZPN oraz obserwator FIFA.

- Według mnie sędzia dał się zwyczajnie nabrać Nowakowi, który jest jednym z największych w lidze specjalistów od wymuszania fauli - mówi Stempniewski w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. - Od dawna wiadomo, że trzeba być szczególnie wyczulonym na zachowania tego piłkarza, tym razem udało mu się osiągnąć swój cel. Nie powinno być rzutu karnego i, co oczywiste, czerwonej kartki dla Deleu. W mojej ocenie prawidłową decyzją sędziego byłoby pokazanie Nowakowi żółtej kartki za symulowanie - podkreśla ekspert Canal+.

Pytanie, czy nawet gdyby był faul, to Deleu powinien zobaczyć czerwoną kartkę. - Ciężko ocenić. Pytanie, czy Nowak po minięciu Deleu byłby w stuprocentowej sytuacji. Jeden sędzia oceniłby, że tak, inny, że niekoniecznie. Ja nawet tego nie rozpatrywałem, bo faulu w ogóle nie było - tłumaczy Stempniewski.

Odpowiednie działania podjęła też Lechia. Wyniku meczu już zmienić się nie da (Cracovia strzeliła z rzutu karnego zwycięską bramkę), za to można spróbować powalczyć o anulowanie czerwonej kartki dla Deleu, który jest w tym sezonie absolutnie podstawowym zawodnikiem zespołu.

- Złożyliśmy odwołanie do Komisji Ligi z prośbą o anulowanie czerwonej kartki. Poprosiliśmy również, żeby zostało ono rozpatrzone przed niedzielnym meczem z Legią, tak aby w wypadku korzystnej dla nas decyzji Deleu mógł w nim zagrać - informuje rzecznik prasowy Lechii Michał Lewandowski.

Niedzielny mecz z Legią na PGE Arenie rozpocznie się o godz. 18.

Jak bardzo widoczny byłby brak Deleu w meczu z Legią? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Decyzja sędziego Jarzębaka była:
Więcej o: