Sport.pl

Odwołanie Lechii odrzucone. Deleu nie zagra z Legią

Komisja Ligi nie rozpatrzyła pozytywnie odwołania Lechii Gdańsk, która domagała się anulowania czerwonej kartki dla Deleu (zobaczył ją w meczu z Cracovią) i zdyskwalifikowała piłkarza na jedno spotkanie. Brazylijczyk nie zagra zatem w niedzielnym meczu z Legią Warszawa.


Według wielu obserwatorów, m.in. członka zarządu Kolegium Sędziów PZPN i eksperta Canal+ Sławomira Stempniewskiego, sędzia Sebastian Jarzębak niesłusznie pokazał Deleu czerwoną kartkę. Również sam piłkarz był przekonany, że arbiter dał się nabrać rzekomo faulowanemu piłkarzowi Cracovii Dawidowi Nowakowi.

Lechia złożyła więc odwołanie do Komisji Ligi, ale ta protest odrzuciła. Deleu został zdyskwalifikowany tylko na jeden mecz, choć czerwona kartka zazwyczaj skutkuje karą pauzy w minimum dwóch meczach. Jednak w tej konkretnej sytuacji, co opisał również w protokole sędzia Jarzębak, czerwona kartka pokazana została za faul taktyczny, a wówczas kara może wynieść tylko jedno spotkanie. I tak właśnie zadecydowała Komisja Ligi. Brazylijczyk będzie więc mógł zagrać w ostatnim tegorocznym meczu Lechii - 14 grudnia w Zabrzu z Górnikiem.

Niedzielne spotkanie Lechia - Legia rozpocznie się o godz. 18. Relacja na żywo na trojmiasto.sport.pl.

Zgadzasz się z decyzją Komisji Ligi? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: