Sport.pl

Christopher Oualembo: Górnika też możemy "trafić"

- Uważam, że stać nas na wygraną z Górnikiem Zabrze. Musimy w tym ostatnim meczu 2013 roku sięgnąć po trzy punkty. Dla nas piłkarzy, dla Lechii jako klubu i dla naszych kibiców - mówi przed spotkaniem z Górnikiem obrońca biało-zielonych Christopher Oualembo.


- Przed spotkaniem w Zabrzu jestem optymistą. Zresztą, ja zawsze tak podchodzę do każdego spotkania, obojętnie czy gramy z pierwszą drużyną w tabeli czy z ostatnią - mówi Oualembo w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. - Dlatego uważam, że stać nas na pokonanie Górnika. Skoro w poprzedniej kolejce wygraliśmy z liderem ekstraklasy, to możemy też "trafić" wicelidera. Podstawą jest jednak to, żebyśmy tak jak w ostatnich naszych meczach grali w piłkę, a nie ograniczali się do przeszkadzania rywalowi. I musimy być też pewni siebie - dodaje obrońca biało-zielonych.

Oualembo w ostatnich tygodniach znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji i znacznie poprawił swoją grę w stosunku do tego, co pokazywał w środkowej części rundy jesiennej. Przełom nastąpił po przegranym przez Lechię meczu w Bielsku-Białej.

- Pamiętam, jak rozmawialiśmy po tamtym meczu. I powiedziałem, że mam zamiar udowodnić, że potrafię grać lepiej i bez błędów. I słowa dotrzymałem - śmieje się Oualembo. - A co jest przyczyną tej zmiany? Podziałało wsparcie, jakie dostałem od trenera. Mimo to że nie zawsze grałem dobrze, to trener we mnie wierzył i wystawiał mnie w kolejnych meczach w pierwszym składzie. Łącznie z Pucharem Polski zagrałem w dziewięciu spotkaniach Lechii z rzędu i w końcu złapałem właściwy rytm. Bardzo mu za to dziękuję - podkreśla piłkarz gdańskiej drużyny.

Oualembo snuje już powoli plany na drugą część sezonu.

- Z tej pierwszej zadowoleni być nie możemy. Mogło być zdecydowanie lepiej, ale też i gorzej, więc nie jest aż tak źle, jak czasami nas oceniano. Wiosną trzeba skupić się na walce o pierwszą ósemkę. A jak do niej wejdziemy, to powalczymy o mistrzostwo Polski. W tym sezonie dwa razy wygraliśmy z aktualnym mistrzem, więc nie musimy bać się nikogo - deklaruje Oualembo.

Jak oceniasz grę Oualembo w ostatnich meczach? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: