Sport.pl

Nowy właściciel Lechii coraz bliżej. Konsorcjum portugalsko-szwajcarskie?

Najprawdopodobniej wraz z końcem roku 2013 kończy się również okres zamieszań, kłopotów oraz marazmu w gdańskiej Lechii. Po decyzji o opuszczeniu klubu przez Andrzeja Kuchara do szczęśliwego zakończenia zbliżają się negocjacje z konsorcjum, które chce zostać nowym właścicielem Lechii.


Ewa Andreasik-Kuchar, która jest prezesem Wrocławskiego Centrum Finansowego, formalnego właściciela Lechii, pod koniec listopada zdecydowała zakończyć współpracę z gdańskim klubem. Na decyzję wpływ miały obraźliwe komentarze oraz okrzyki kibiców Lechii kierowane w stronę jej męża Andrzeja podczas meczów na PGE Arenie. Kilka dni później w lokalnej rozgłośni radiowej Kuchar przyznał, że blisko klubu jest już nowy właściciel.

- Decyzja o zakończeniu mojej współpracy z Lechią jest nieodwołalna. W tej chwili prowadzone są rozmowy o przejęciu klubu z dwoma podmiotami: grupą przedsiębiorców z Gdańska oraz z Portugalii - powiedział w rozmowie z Radiem Gdańsk Kuchar.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia padło więcej światła na sprawę przejęcia gdańskiego klubu. Nie powiodły się rozmowy prowadzone z lokalnymi firmami. Kierunek biznesmenów z Trójmiasta raczej od początku był mało prawdopodobny, ponieważ w regionie nie ma firm, które stać na objęcie dowodzenia Lechią. Jak podaje Radio Gdańsk niemal pewne jest natomiast przejęcie Lechii przez Portugalczyków, którzy porozumieli się z firmą ze Szwajcarii. Kończą się rozmowy z inwestorem, a klub przeszedł już audyt finansowy. Negocjacje zakończyć się mają w styczniu. Nieoficjalnie mówi się także o dużych wzmocnieniach drużyny jeszcze przed rozpoczęciem kolejnej rundy w T-Mobile Ekstraklasie.

Jak dowiedziało się natomiast Trojmiasto.sport.pl, mocno zainteresowana przejęciem Lechii jest spółka z Niemiec, która w konsorcjum z Portugalczykami chciałaby prowadzić gdański klub.

Wierzysz, że nowy klub zainwestuje w Lechię? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Komentarze (14)
Nowy właściciel Lechii coraz bliżej. Konsorcjum portugalsko-szwajcarskie?
Zaloguj się
 • korponaracja

  Oceniono 110 razy 38

  kto by nie został właścicielem to i tak zaraz kibole się obrażą, zbesztają go i pójdzie w pizdu...

 • szatan_obserwator

  Oceniono 57 razy 25

  "Ewa Andreasik-Kuchar, która jest prezesem Wrocławskiego Centrum Finansowego, formalnego właściciela Lechii, pod koniec listopada zdecydowała zakończyć współpracę z gdańskim klubem. Na decyzję wpływ miały obraźliwe komentarze oraz okrzyki kibiców Lechii w stronę jej męża Andrzeja podczas meczów na PGE Arenie."

  Hahaha, dokładnie, takie były powody. Obraźliwe komentarze za to były spowodowane tym, że Kuchar wywiązywał się z obietnic i wszystko w klubie było wspaniale.

 • 50riko55

  Oceniono 97 razy 19

  Juz niedługo Polscy stadionowi zbóje i bandziory przepędzą wszystkich biznesmenów z naszych stadionów.
  Zapytacie dlaczego ? Otóż tej bandzie niby kibiców nie jest na rękę, że ci właściciele klubów nie zezwalają na nielegalny handel na ich stadionach a takżę na rozprowadzanie na nich podczas meczów narkotyków i dopalaczy.

 • tygrys102

  Oceniono 53 razy 11

  ekstraklasa...skąd taka patetyczna nazwa ? winno być D-klasa, czyli dno klasa albo klasa do d...

 • omgvoy

  Oceniono 53 razy 9

  Ja mam dobry pomysl...oddac wszystkie kluby Polskie w rece wschodnich 'inwestorow'. Niech po swojemu zrobia z naszym bydlem porzadek poniewaz my sobie z tym nie radzimy. Po paru kolejkach trybuny bylyby spokojne i kazdy z rodzina moglby przyjsc na dowolny mecz bez obawy o swlasne bezpieczienstwo.

 • vito3

  Oceniono 59 razy 7

  mozna kupic sobie klub ale wdziecznosci polskich golodupcow wymachujacych szalikami sie nie kupi,dziwi mnie bardzo ze za granica sa chetni na takie dziadostwo jak nasza liga ale wiem ze swiat generuje rozne zboczenia do tego jak widac masochistow nie brakuje

 • czyli.kon.karne

  Oceniono 20 razy -12

  no to niemcy zaraz tam zrobią blaszany bębenek i szlezwik holsztajn

 • dio62

  Oceniono 26 razy -18

  ciąg dalszy wyprzedaży polskiego majątku narodowego tak potężny klub z takimi tradycjami trafi za grosze w obce ręce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX