Paweł Czychowski wraca do Lechii

20-letni napastnik Lechii Paweł Czychowski wraca do gdańskiego klubu z wypożyczenia do I-ligowej Puszczy Niepołomice - informuje portal 90minut.pl.

Czychowski, wychowanek klubu KS Olivia Gdańsk, przed wypożyczeniem do Puszczy grał w Lechii w zespołach rezerw oraz Młodej Ekstraklasy. Do pierwszego zespołu biało-zielonych póki co przebić mu się nie udało. W swoim najlepszym sezonie (2012/13) zdobył w sumie 12 goli - trzy w III lidze i dziewięć w Młodej Ekstraklasie.

Do Puszczy został wypożyczony przed obecnym sezonem, ale trener Dariusz Wójtowicz (w przeszłości piłkarz Lechii) nie dawał mu zbyt wiele szans gry. W lidze zagrał w zaledwie siedmiu meczach, za każdym razem wchodząc z ławki rezerwowych, i w sumie przebywał na boisku raptem przez 167 minut. W tym czasie gola nie strzelił. Swoją jedyną bramkę dla Puszczy zdobył w wygranym 2:0 meczu I rundy Pucharu Polski z Okocimskim Brzesko. W tych rozgrywkach zagrał też w meczu z Jagiellonią Białystok (przegrana 0:3 w 1/16 finału).

Teraz Czychowski wraca z wypożyczenia do Lechii, ale na razie ciężko powiedzieć, jakie będą jego dalsze losy.

Czy Czychowski ma szanse, aby przebić się do pierwszego zespołu? Podyskutuj na Facebooku trojmiasto.sport.pl! »