Lechia zagra w niedzielę w halowym turnieju Amber Cup. Młodym składem

W niedzielę piłkarze Lechii Gdańsk wezmą udział w halowym turnieju Amber Cup 2014 w Słupsku. Biało-zieloni zaprezentują się w młodzieżowym składzie, a zespół poprowadzi Maciej Kalkowski.
Piłkarze Lechii w trzech ostatnich edycjach Amber Cup dochodzili do finału, dwukrotnie wygrywając całe zawody - w 2011 i 2013 r. W tegorocznej edycji, podobnie jak przed rokiem, biało-zieloni zaprezentują się w młodym składzie złożonym z zawodników szerokiej kadry pierwszego zespołu oraz drużyny rezerw. Spośród nich tylko Adam Duda, Damian Kugiel i Łukasz Kacprzycki pojawili się w tym sezonie na boiskach ekstraklasy (dwaj ostatni epizodycznie). A zespół poprowadzi jeden z asystentów Michała Probierza, Maciej Kalkowski.

Obok Lechii w turnieju głównym wezmą udział: Chojniczanka, Gryf Słupsk, Baltika Kaliningrad (Rosja), Miedź Legnica, Fabryka Futbolu (piłkarze należący do stajni menedżera Przemysława Erdmana, m.in. Maciej Gostomski, Karol Linetty, Rafał Murawski, Łukasz Trałka, Szymon Pawłowski, Miłosz Przybecki, Bartosz Bereszyński i Błażej Telichowski) oraz zwycięzca turnieju ogólnopolskiego. Organizatorzy czekają jeszcze na potwierdzenie udziału od zespołów Śląska Wrocław oraz GKS Bełchatów.

W sobotę i w niedzielę od godz. 8 trwać będą mecze turnieju ogólnopolskiego. Turniej główny rozpocznie się o godz. 13 Z VIII edycji Amber Cup przeprowadzona będzie transmisja wideo live. Będzie ona dostępna w telewizji internetowej Imprezylive.pl

Skład Lechii na turniej Amber Cup 2014

Bramkarze: Kacper Rosa, Patryk Sobczak.

Zawodnicy z pola: Bernard Powszuk, Kacper Łazaj, Przemysław Kamiński, Daniel Górski, Łukasz Kacprzycki, Adam Duda, Łukasz Kopka, Damian Kugiel.

Kto strzeli najwięcej goli dla Lechii w turnieju Amber Cup 2014? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »