Były piłkarz Lechii szuka pracy. Trafi do mistrza Kazachstanu?

Lewon Hajrapetian po odejściu z Lechii Gdańsk nie może odnaleźć dobrej formy. Ormianin miał kiepską rundę jesienną w barwach Widzewa Łódź i rozstał się z klubem. Teraz Hajrapetian swoich sił próbuje w zespole mistrza Kazachstanu FK Aktobe.
Hajrapetian w Lechii występował od 2011 roku - najczęściej grał na pozycji lewego obrońcy lub defensywnego pomocnika i miał pewne miejsce w składzie gdańskiej drużyny. Jego sytuacja zmieniła się na początku ubiegłego sezonu. Ormianin zdążył wystąpić w trzech spotkaniach Lechii w ekstraklasie, po czym podczas meczu reprezentacji Armenii w eliminacjach mistrzostw świata przeciwko Bułgarii we wrześniu 2012 roku doznał poważnej kontuzji zerwania więzadeł w kolanie. Pierwotnie okres rekonwalescencji Hajrapetiana miał wynieść pół roku, ale ostatecznie były już gracz biało-zielonych pauzował do końca sezonu 2012/2013.

Hajrapetian wznowił przygotowania z Lechią do rozgrywek 2013/2014 pod wodzą Michała Probierza, ale nowy szkoleniowiec gdańskiej drużyny nie widział dla niego miejsca w zespole i wygasający 30 czerwca 2013 kontrakt Hajrapetiana z Lechią nie został przedłużony.

Ormianin zatrudnienie znalazł w Widzewie Łódź, ale w łódzkiej drużynie wiodło mu się słabo. Pod koniec listopada został przesunięty do zespołu rezerw Widzewa, a 13 grudnia za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z klubem.

Teraz Hajrapetian znalazł się na testach w FK Aktobe, który w ostatnich ośmiu latach aż pięciokrotnie sięgał po tytuł mistrza Kazachstanu. W zespole FK Aktobe występuje inny zawodnik z przeszłością w ekstraklasie - Robert Arzumanjan, który w latach 2011-2012 grał w Jagiellonii Białystok.

Hajrapetian przydałby się jeszcze w Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »