Sport.pl

Tomasz Kłos zdradza: To nie Wernze będzie właścicielem Lechii!

Według informacji, które pojawiły się pod koniec grudnia, jednym z nowych właścicieli Lechii Gdańsk ma zostać niemiecki multimilioner Franz Josef Wernze. - To nieporozumienie. On tylko robi rozpoznanie terenu dla pewnego konsorcjum, ale sam nie będzie inwestował w Lechię - mówi były piłkarz reprezentacji Polski Tomasz Kłos, który zna Wernzego osobiście.


Dotychczasowy posiadacz większościowego pakietu akcji Lechii - Wrocławskie Centrum Finansowe (czyli de facto Andrzej Kuchar), decyzje o wyjściu z klubu podjął na początku grudnia. Nowym właścicielem miałoby zostać niemiecko-szwajcarsko-portugalskie konsorcjum firm ściśle powiązane z Wernze - niemieckim biznesmenem przez lata związanym z FC Koeln, szefem jednej z największych firm konsultingowych na świecie ETL Gruppe (jego sylwetka TUTAJ).

Przed laty zawodnikiem FC Koeln był Tomasz Kłos (w 2003 r.), jedna z niewielu osób w polskiej piłce, która Wernzego zna osobiście. Kiedy Trojmiasto.sport.pl zapytało Kłosa, co wejście Wernze do Lechii może oznaczać dla klubu z Gdańska, odpowiedź była zaskakująca:

- Doszło do sporego nieporozumienia. Pan Wernze na pewno nie będzie jednym z właścicieli Lechii - mówi nam Kłos. - Jego firma została po prostu poproszona przez pewne konsorcjum o tzw. rozpoznanie terenu. Wiem o tym, że jest on tylko i wyłącznie ciałem doradczym, nie ma mowy o tym, żeby stał się jednym z udziałowców gdańskiego klubu - podkreśla były reprezentant Polski.

Próbowaliśmy się w tej sprawie skontaktować z samym Wernze, ale na razie nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Światło na całą sprawę może jednak rzucać oświadczenie, jakie otrzymaliśmy od niemieckiego biznesmena ponad rok temu, kiedy po raz pierwszy pojawiły się spekulacje, że może on zostać właścicielem Lechii. Niemiec zaprzeczył wówczas jakoby chciał kupić klub.

- Moja wiedza odnośnie Lechii polega na tym, że grupa inwestorów bada wejście w klub z Gdańska, a grupa ETL działa przy tym jako ciało doradcze - oświadczył Wernze.

Rzecz jasna nie chciał również zdradzić, kim jest owa tajemnicza grupa inwestorów.

Według informacji trojmiasto.sport.pl wśród nowych udziałowców nie będzie również prezydenta Benfiki Lizbona Luisa Filipe Vieiry, o czym także się plotkuje.

Większościowy pakiet akcji Lechii będzie kosztować ok. 4 mln euro, transakcja ma być dopięta do końca stycznia.

Jaka będzie najbliższa przyszłość Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Komentarze (7)
Tomasz Kłos zdradza: To nie Wernze będzie właścicielem Lechii!
Zaloguj się
 • blechtrommel

  Oceniono 41 razy 31

  Pan Wernze, potentat w światowym biznesie, jest zapewne ciałem doradczym jakiegoś właściciela masarni pod Wejherowem, który chce przejąć Lechię.

  Albo inna wersja: prasa wymyśla coraz bardziej niestworzone historie, a na koniec z pudełka wyskoczy Wojciechowski i zrobi "A kuku!"

 • titoortizufc

  Oceniono 13 razy 13

  Z Kłosa taki specjalista jak z Cracovii Barcelona hehehe

 • kralik111

  Oceniono 10 razy 10

  O to bylo na tyle odnosnie profesjonalizmu naszych rodzimych "dziennikarzy" sportowych.

 • dungala

  Oceniono 1 raz 1

  Klosa w doope i problem gotowy

 • dungala

  0

  @dexter1970
  Nie wszystko jest pod kontrola on jest poprostu przeznaczony do uspania

 • markufo1

  Oceniono 42 razy -28

  rozpoznanie wypadnie pozytywnie dla polskiej piłki i konsorcjum wyłoży 4 mln euro na Wybrzeże Gdańsk, Żużel is żulel,Lumpex 75 ułoży hymn nowy Gdańsk wybrzężę wschodnie najpiękniejsze jest na świecie fundacja DAR kosz plażowy nr 1516,na piłce się bedzieta przepraszać z jakimiś polakami amnie ku... nikt ale to nikt nie przeprasza jako KING of PRUSSIA Plemię 2000 lat,KING NEW WEMBLEY, co prawda to nie CARDIFF żużel is żużel ale zawsze coś...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX