Lechia poznała rywali na obozie w Turcji. Zagra z Chińczykami, których prowadzi trener legenda

24 stycznia piłkarze Lechii Gdańsk udadzą się na drugie zimowe zgrupowanie, które zaplanowano w tureckim Belek. Rozegrają tam cztery sparingi, a wśród rywali będzie m.in. jedna z najlepszych chińskich drużyn Shandong Luneng, której trenerem jest legendarny Radomir Antić, a zawodnikiem słynny Brazylijczyk Vagner Love.


Serbski szkoleniowiec w swojej bogatej karierze trenował m.in. Real Madryt, Barcelonę oraz Atletico Madryt, był również selekcjonerem reprezentacji Serbii. Od grudnia 2012 roku jest szkoleniowcem Shandong, z którym zdobył w sezonie 2013 (tamtejsza liga gra systemem wiosna-jesień) wicemistrzostwo Chin.

W składzie zespołu znajduje się kilku znanych zawodników, a największą gwiazdą jest reprezentant Brazylii Vagner Love, który przez lata występował w CSKA Moskwa. Czołowymi postaciami są również Libańczyk Roda Antar (w przeszłości zawodnik klubów Bundesligi - Hamburgera SV, SC Freiburg i FC Koeln) oraz reprezentant Australii Ryan McGowan (spędził kilka sezonów w szkockim Heart of Midlothian).

Z Chińczykami Lechia zmierzy się 25 stycznia. Kolejnymi rywalami będą Wołyń Łuck (aktualnie 10. miejsce w ukraińskiej ekstraklasie) oraz FC Brasov (16. zespół ligi rumuńskiej). Czwarty rywal jest jeszcze nieustalony.

Na zgrupowaniu w Turcji być może pojawią się już nowi zawodnicy, którzy mają wzmocnić zespół w związku ze zmianami właścicielskimi w klubie. Według zapowiedzi mają to być, jak na polską ekstraklasę, bardzo znaczące nazwiska.

Plan sparingów Lechii w Turcji

25 stycznia - Shandong Luneng (Chiny)

28 stycznia - Wołyń Łuck (Ukraina)

1 lutego - FC Brasov (Rumunia)

6 lutego - przeciwnik w trakcie ustalania

Kto będzie najciekawszym rywalem Lechii w Turcji? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »