Sport.pl

Deleu: "Grzelowi" trzeba tak podać piłkę, żeby mógł uderzyć z woleja, wtedy gol jest pewny!

W sparingowym meczu z Chojniczanką piłkarze Lechii Gdańsk nie przeprowadzili zbyt wielu składnych akcji, ale ta, po której zdobyli zwycięską bramkę, była naprawdę efektowna. Po podaniu Deleu ładnym strzałem z woleja popisał się Piotr Grzelczak. - Ja wiem, że on uwielbia takie piłki i taką dostał - śmiał się po meczu Brazylijczyk.


Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii 2:1 (relacja TUTAJ). Rezultat nie był w tym meczu najważniejszy, jednak podopieczni Michała Probierza po niezbyt zadowalających wynikach sparingów rozegranych podczas obozu w Grodzisku Wlkp. (tylko jedno zwycięstwo z Dolcanem Ząbki) chcieli Chojniczankę pokonać.

- Po słabym pierwszym sparingu z Widzewem [porażka 1:4] z każdym kolejnym meczem nasza gra wygląda lepiej, pomijając rozegrane głównie w młodzieżowym składzie spotkanie z Wartą [przegrane aż 0:4] - mówi Deleu w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. - Dziś też momentami wyglądało to nieźle, choć wiadomo, że teraz jesteśmy w takim momencie przygotowań, że nie wszystko nam wychodzi. Najważniejsze, że udało nam się wygrać - podkreśla Brazylijczyk.

Zwycięska bramka padła po rozciągnięciu gry na prawą stronę, bardzo precyzyjnym, mięciutkim dośrodkowaniu Deleu i pewnym strzale z woleja Grzelczaka.

- On naprawdę świetnie uderza z woleja, na treningach też ładuje w ten sposób bramkę za bramką. Ja wiem, że on uwielbia takie piłki i taką dostał - śmieje się Brazylijczyk. - Dlatego nie tylko ja, ale i wszyscy koledzy z zespołu staramy się tak podawać do "Grzela", żeby mógł uderzyć z pierwszej piłki, najlepiej z powietrza, wówczas gol jest niemal pewny! - podkreśla Deleu.

W meczu z Chojniczanką przez większość czasu grał on na prawej obronie, jednak po wejściu na boisku właśnie Grzelczaka, w wyniku korekty ustawienia został przesunięty na prawą pomoc. I właśnie grając na tej pozycji, zaliczył ładną asystę.

- Ja zawsze powtarzam, że jestem przede wszystkim prawym obrońcą i na prawej obronie lubię grać najbardziej. Jeśli jednak trener Probierz widzi mnie na innej pozycji, to nie ma problemu, mogę grać wszędzie. No może poza bramką, bo zdecydowanie nie mam do tego predyspozycji - z uśmiechem podsumował Brazylijczyk.

Na jakiej pozycji powinien grać Deleu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: