Łukasz Kacprzycki na testach w Wiśle Płock

Pomocnik Lechii Gdańsk Łukasz Kacprzycki może zostać piłkarzem Wisły Płock. 19-latek od czwartku rozpoczął testy w I-ligowym klubie.


Kacprzycki w poprzednim sezonie debiutował w barwach Lechii w ekstraklasie za kadencji trenera Bogusława Kaczmarka i wystąpił w 12 meczach ligowych gdańskiej drużyny. Jednak u trenera Michała Probierza Kacprzycki nie grał prawie w ogóle - jedyny jego występ w tym sezonie to ten z drugiej kolejki, kiedy wszedł na sześć ostatnich minut spotkania z Ruchem Chorzów. Później młodzieżowy reprezentant Polski grał już tylko w III-ligowych rezerwach Lechii.

- Nie oszukujmy się. Przez ostatnie pół roku zaginąłem, nie było o mnie słychać, forma nie była najlepsza, przez co trener nie mógł na mnie stawiać. Teraz chcę to zmienić. Najbliższy cel i marzenia na 2014 rok to wejść znów do składu. Na treningach i na obozach będę robił wszystko, aby do tego składu wrócić - mówił Kacprzycki w rozmowie z trojmiasto.sport.pl tuż po wznowieniu przez Lechię okresu przygotowawczego.

Piłkarz pojechał z zespołem na obóz do Grodziska Wielkopolskiego i w meczu sparingowym z Dolcanem Ząbki strzelił nawet gola. Nie miało to jednak wpływu na decyzję trenera Probierza, który nie włączył Kacprzyckiego do kadry na obóz do Turcji.

19-latek, podobnie jak Adam Duda, wiosnę spędzi zatem na wypożyczeniu w innym klubie. Niewykluczone, że będzie to Wisła, do której Kacprzycki dołączył na jej obozie w Cetniewie. Przydatność Kacprzyckiego do zespołu trener Marcin Kaczmarek zweryfikuje w trzech spotkaniach sparingowych - 25 stycznia z Arką Gdynia, 29 stycznia z Gryfem Wejherowo i 1 lutego z Bytovią.

Kacprzycki sprawdziłby się w Wiśle Płock? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »