Sport.pl

Lechia zagra z zespołem z Korei. Sobotę spędzili na siłowni [WIDEO]

Piłkarze Lechii Gdańsk, którzy przebywają na zgrupowaniu w tureckim Belek, poznali czwartego sparingpartnera. Jest nim drużyna Gyeongnam FC z Korei Południowej. Piłkarze cenią sobie treningi w Turcji, żałują jednak pogody i ciągle padającego deszczu.
Biało-zieloni wyjechali z pokrytego śniegiem i mroźnego Gdańska w cieplejsze rejony świata, aby w dogodniejszych warunkach atmosferycznych przygotowywać się do rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. Zawodnicy Lechii nie mają jednak szczęścia. W sobotę nie doszedł do skutku sparing z chińskim Shandong Luneng. Wszystko przez burzę i silne opady deszczu. Mecz przełożono na niedzielę 26 stycznia, na godz. 13 (godz. 12 polskiego czasu). Według prognoz w Belek pogoda ma się poprawić dopiero w czwartek. Temperatura ma wzrosnąć nawet do 20 stopni Celsjusza, wyjść ma także słońce. Pozwala to z dużym prawdopodobieństwem sądzić, że rozegrany zostanie czwarty sparing zaplanowany na obóz w Turcji. Przeciwnikiem biało-zielonych będzie południowokoreański zespół Gyeongnam FC. Zespół w rozgrywkach K League Classic zajmuje aktualnie 11. pozycję. Drużynę trenuje Serb Ilija Petković, który w latach 68-74 43 razy wystąpił w reprezentacji Jugosławii. W składzie większość zawodników do Koreańczycy. W zespole występuje także Australijczyk i dwóch Serbów.

Po odwołaniu sparingu i w wyniku złej pogody piłkarze Lechii mimo wszystko nie próżnowali. Sztab szkoleniowy zarządził ćwiczenia na siłowni.

- Niestety, na pogodę nie mamy wpływu, ale to też sytuacja, która wymusza na nas przygotowanie na plan "B". Takim były zajęcia na siłowni - mówi trener Lechii Michał Probierz. - Nie załamujemy rąk, bo co nas nie zabije, to nas wzmocni, więc dalej ciężko pracujemy, aby jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej.Jak oceniasz czwartego sparingpartnera? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: