Małkowski i Duda wciąż bez nowych klubów. Kacprzycki strzela dla Wisły

Adam Duda i Sebastian Małkowski póki co nie znaleźli sobie nowych pracodawców i póki co do rundy wiosennej przygotowują się z rezerwami Lechii Gdańsk. Szansę na wypożyczenie ma za to Łukasz Kacprzycki, który udanie prezentuje się w sparingach Wisły Płock.

Duda, Małkowski i Kacprzycki to trzech piłkarzy biało-zielonych, którzy nie pojechali z pierwszym zespołem Lechii na obóz do Turcji. Cała trójka przewidziana jest do wypożyczenia z gdańskiego klubu na rundę wiosenną.

Póki co jednak tylko Kacprzycki ma szansę na znalezienie nowego pracodawcy. Filigranowy pomocnik biało-zielonych przebywa na testach w Wiśle Płock i spisuje się bardzo dobrze. "Mały" dołączył do zespołu, który przebywa na obozie przygotowawczym w Cetniewie i zdążył zagrać w dwóch spotkaniach sparingowych - w ubiegłą sobotę z Arką Gdynia i w środę z Gryfem Wejherowo. W obu tych meczach Kacprzycki grał od 46. minuty i w meczu z Gryfem strzelił bramkę - w 76. minucie wieńcząc udaną akcję Piotra Wlazły.

W sobotę Kacprzycki powinien otrzymać kolejną szansę na przekonanie do siebie trenera Marcina Kaczmarka w sparingu z Bytovią. Po nim szkoleniowiec płockiego zespołu powinien zadecydować o przyszłości Kacprzyckiego w Wiśle.

Wciąż w Gdańsku przebywają natomiast Duda i Małkowski. Ten pierwszy póki co zakończył testy w Chojniczance bez podpisanego kontraktu i wrócił do Lechii - do III-ligowych rezerw. Małkowski z kolei wciąż rozgląda się za potencjalnym nowym klubem. Jak podkreśla, interesują go tylko kluby z polskiej ekstraklasy, ewentualnie z zagranicy. Póki co o zainteresowaniu Małkowskim jest cicho, dlatego bramkarz biało-zielonych wraz z Dudą grają w sparingach rezerw. W sobotę obaj wystąpili w meczu Lechii II z Pogonią Lębork (1:6) oraz w czwartek z Polonią Gdańsk (1:2). Obie bramki dla gdańszczan strzelił Bartłomiej Smuczyński. W meczu z Polonią Duda miał szansę na zdobycie gola, ale w 87. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Duda, Kacprzycki i Małkowski powinni odejść z Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »