Pierwsza porażka Lechii w Turcji. Debiut Aleksandra Jagiełły

Piłkarze Lechii Gdańsk doznali pierwszej porażki podczas obozu w tureckim Belek. Biało-zieloni przegrali w sparingu z rosyjską Krylją Sowietow 1:2. W barwach Lechii po raz pierwszy wystąpił Aleksander Jagiełło.

Zagraj z nami. Stwórz swoją drużynę i WYGRAJ LIGĘ!

Mecz z rosyjskim zespołem był piątym spotkaniem kontrolnym, jakie gdańscy piłkarze zagrali podczas obozu w Turcji. Najpierw biało-zieloni dwukrotnie bezbramkowo remisowali z chińskim Shandong Luneng i ukraińskim Wołyniem Łuck. Następnie pokonali 1:0 koreańską drużynę Yonsei University FC po golu Piotra Grzelczaka, a w sobotę pokonali rumuński FC Brasov 2:0. Bramki dla gdańskiego zespołu zdobyli Patryk Tuszyński i Rafał Janicki.

W środę podopieczni Michała Probierza skorzystali z okazji i zagrali niezaplanowany wcześniej sparing z Krylją. Gdańszczanie stracili w nim pierwsze bramki podczas obozu w Turcji, doznając jednocześnie pierwszej porażki. Oba gole dla Krylji padły z rzutów karnych - w samej końcówce pierwszej połowy oraz tuż po wznowieniu gry w drugiej części meczu. Jedynego gola dla biało-zielonych strzelił w 84. minucie Marcin Pietrowski.

W meczu z Krylją po raz pierwszy w barwach Lechii zagrał wypożyczony z Legii Warszawa Aleksander Jagiełło. 19-latek pojawił się na boisku po przerwie, w 46. minucie zastępując Macieja Makuszewskiego.

W czwartek gdańszczanie zagrają kolejny mecz sparingowy - o godz. 16 czasu polskiego zmierzą się z koreańskim Gyeongnam FC

Lechia Gdańsk - Krylja Sowietow 1:2 (0:1)

Bramki: Delkin (45. karny), Czocziew (47. karny) - Pietrowski (84.)

Lechia: M. Bąk (46. Rosa) - Powszuk, K. Bąk (20. Kamiński), Kostrzewa, Garbacik - Kopka, Stolarski, Pietrowski, Kugiel, Makuszewski (46. Jagiełło) - Grzelczak

Krylja (skład wyjściowy): Kiczaiew - Boczarow, Wasiliew, Koncedałow, Pocziwalin - Bajew, Roganow, Palienko, Maximow, Czocziew - Delkin.