PGE Arena pomaga hospicjum. Klub i kibice razem na rzecz potrzebujących

W sobotę 8 lutego na PGE Arenie odbędzie się akcja na rzecz Hospicjum im. ks. Dutkiewicza. Z tej okazji operator stadionu, klub Lechia Gdańsk oraz Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk ?Lwy Północy? zaplanowały wyjątkowe atrakcje, a skorzystać z nich będzie można, przyłączając się do akcji zbierania darów.
- PGE Arena ponownie otwiera swoje drzwi w "Zwiedzaniu za pomaganie". Zapraszamy do wyjątkowych wycieczek po zimowym stadionie, zobaczenia nowej wystawy unikatowych pamiątek piłkarskich, sprawdzenia swojej odwagi podczas zjazdu szaleńczą kolejką tyrolską spod dachu stadionu i zabawy w T29 - mówi Katarzyna Pająk, rzeczniczka prasowa PGE Areny.

- Chcemy w ten sposób, wspólnie z państwem, pomóc Hospicjum im. ks. Dutkiewicza, które od ponad 30 lat roztacza opiekę nad terminalnie chorymi pacjentami, osobami starszymi i dziećmi. Rocznie trafia tu ponad 1000 pacjentów, a opieka im udzielana jest bezpłatna. Hospicjum będzie wdzięczne za każdy dar rzeczowy, który zechcą Państwo przynieść w zamian za skorzystanie z atrakcji czekających w najbliższą sobotę na stadionie. Potrzebne są m.in.: środki pielęgnacyjne, środki czystości, naczynia, pościele, prześcieradła. Pełną listę rzeczy, na które czeka hospicjum, można znaleźć na stronie: www.hospicjum.info - dodaje Pająk.

Jakie atrakcje czekają na wszystkich darczyńców?:

- zwiedzanie stadionu, w tym nowej wystawy pamiątek piłkarskich - wyjątkowych i unikatowych zbiorów będących częścią kolekcji śp. Dawida Zapisek, niepełnosprawnego chłopca, zagorzałego kibica Lechii Gdańsk i Realu Madryt

- wizytę w Muzeum Lechii Gdańsk, w którym w godzinach 11-14 będzie można porozmawiać z Wojciechem Łazarkiemm, byłym piłkarzem i trenerem gdańskiej Lechii oraz selekcjonerem reprezentacji Polski, a także Bogdanem Adamczykiem, najskuteczniejszym zawodnikiem biało-zielonych w historii występów w ekstraklasie

- zabawę w T29 z animatorkami dla najmłodszych, zawody ping-ponga i promocyjne ceny na lunch (14 zł) i grzane wino (6 zł)

- kolejkę tyrolską - szaleńczy zjazd spod dachu stadionu nad murawą w tym dniu w wyjątkowej cenie - 15 zł za zjazd

Wszystkie te atrakcje dostępne w godzinach 10-16.