PZPN odpowiada wojewodzie: Podczas 99 procent meczów było bezpiecznie

Wojewoda pomorski zadecydował o zamknięciu większości sektorów na gdańskiej PGE Arenie na mecz Lechia - Pogoń Szczecin. Kilka dni po tej decyzji oskarżył m.in. Polski Związek Piłki Nożnej o bierność w walce z chuligaństwem na stadionach. - Podczas 99 procent meczów było bezpiecznie - odpiera zarzuty PZPN.
- Nie widzę, aby moja walka z sektorówkami, racami była nieskuteczna. Bardziej brak walki klubów i federacji piłkarskiej, i Ekstraklasy SA z przejawami chuligaństwa na stadionach. A to jest ich obowiązek - powiedział po decyzji o zamknięciu sektorów PGE Areny na mecz Lechii z Pogonią Ryszard Stachurski (całość wypowiedzi wojewody TUTAJ).

Decyzja wojewody pomorskiego może dziwić. W ostatnim czasie PZPN opublikował raport dotyczący organizacji i bezpieczeństwa meczów, w którym wykazano, że na polskich stadionach rzadko dochodzi do incydentów. Statystyki wyraźnie wskazują, że niebezpieczeństwo na arenach w całym kraju niemal nie występuje. Jak w takim razie zestawić wyniki analiz z tym, co mówi wojewoda?

- Opublikowany przez Polski Związek Piłki Nożnej raport dotyczący organizacji i bezpieczeństwa meczów pokazuje, że jesienią na 652 mecze szczebla centralnego do zamieszek na stadionach doszło jedynie podczas 8 spotkań. Oznacza to, że podczas 99 procent meczów było bezpiecznie. Nie byłoby to możliwe dzięki odpowiedniej współpracy wszystkich podmiotów zaangażowanych w organizację meczów piłkarskich tj. klubów, PZPN, przedstawicieli środowisk kibiców oraz administracji państwowej i policji - czytamy w komentarzu PZPN przesłanym do trojmiasto.sport.pl przez rzecznika związku Jakuba Kwiatkowskiego.

Zgadzasz się z wojewodą, że na polskich stadionach jest niebezpiecznie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »