Kacper Łazaj trafi do Kolejarza Stróże

Po Adamie Dudzie Kacper Łazaj ma zostać kolejnym piłkarzem, który wiosną zostanie wypożyczony z Lechii Gdańsk. 18-latkiem zainteresowany jest I-ligowy Kolejarz Stróże.


Ruszyła nowa edycja Wygraj Ligę z pulą nagród 20 000 złotych »

Łazaj w ubiegłym sezonie zadebiutował w barwach Lechii w ekstraklasie. W sumie zagrał w 11 spotkaniach i strzelił jedną bramkę - w wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów, która dała Lechii skromną wygraną 1:0.

W obecnych rozgrywkach Łazaj nie cieszył się już takim zaufaniem trenera Michała Probierza, jakim obdarzał go poprzedni szkoleniowiec biało-zielonych Bogusław Kaczmarek i na boisku w meczu ekstraklasy nie pojawił się ani razu. Łazaj grał więc w III-ligowych rezerwach Lechii - w rundzie jesiennej wystąpił w 12 spotkaniach i strzelił dwa gole: w zremisowanym 3:3 meczu Lechii II z Energetykiem Gryfino oraz w spotkaniu z Pogonią II Szczecin, które biało-zieloni wygrali aż 8:2.

Wiosną Łazaj miałby nikłe szanse na grę w pierwszej drużynie Lechii, dlatego zawodnik zdecydował się odejść na wypożyczenie. Jego nowym klubem ma zostać I-ligowy Kolejarz Stróże.

- Jest nasza zgoda, Lechii i samego Kacpra. Wszystko zostało ustalone. To dla niego najlepsze rozwiązanie - mówi w rozmowie z portalem sportmalopolski.pl trener Kolejarza Przemysław Cecherz. Szkoleniowiec drużyny ze Stróż liczy, że Łazaj będzie wzmocnieniem jego zespołu.

- To silny piłkarz. Mocno zbudowany, lewonożny, szybki, a do tego wszystkiego ma już spore doświadczenie w seniorskiej piłce - przekonuje Cecherz.

Łazaj będzie więc kolejnym piłkarzem, który odejdzie z gdańskiego klubu na wypożyczenie. Wcześniej uczynił to Duda, który przeszedł do Chojniczanki, bliski odejścia do Wisły Płock jest również Łukasz Kacprzycki.

Łazaj sprawdzi się w Kolejarzu Stróże? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »