Sport.pl

Deleu: Mecz bez kibiców to jak samolot bez skrzydeł

Biało-zieloni wracają na ligowe boiska. Jednak na spotkaniu Lechii Gdańsk z Pogonią Szczecin na trybunach zabraknie kompletu kibiców. Decyzją wojewody pomorskiego na PGE Arenie otwartych będzie tylko kilka sektorów. - To jest skandal - mówi oburzony Deleu.


Ruszyła nowa edycja Wygraj Ligę z pulą nagród 20 000 złotych »

Przedstawiciel rządu w województwie pomorskim Ryszard Stachurski zamknął na mecz Lechia - Pogoń większość sektorów PGE Areny. Ma to związek z zachowaniem kibiców biało-zielonych podczas spotkania z Legią Warszawa. Zobacz, które miejsce zostały udostępnione na mecz z Pogonią TUTAJ.

- Dla mnie to jest skandal. Buduje się stadion na ponad 40 tysięcy miejsc i przez jeden fajerwerk zamyka się trybuny. Dla mnie jest to niezrozumiałe - mówi trojmiasto.sport.pl wyraźnie zdenerwowany Deleu. - Mecz bez kibiców to jak samolot bez skrzydeł. To jest bez sensu. Gra się jak na treningu. Co prawda walczy się o trzy punkty, ale przecież na boisko wychodzimy dla fanów, to dzięki nim możemy realizować swoje marzenia. Kwintesencją piłki, mojej gry, gdy biegam na prawym skrzydle przy kibicach, to słyszeć ten doping, czuć emocje. Ile razy pod koniec brakuje sił, wtedy słyszę z pierwszych rzędów pozytywne okrzyki i nagle powraca energia. Tylko za ten głośny doping jesteś w stanie wykrzesać tyle sił, aby dokończyć spotkanie i walczyć o wynik - dodaje brazylijski obrońca Lechii.

Lechia po zmianach właścicielskich ma w końcu zacząć wyróżniać się w lidze. Nowe osoby zarządzające klubem zapowiadają, że PGE Arena w końcu będzie się zapełniać.

- Nowa Lechia ma przyciągać na trybuny po 30 tysięcy ludzi, ale nie pomogą nowe transfery i zmiany w klubie, gdy wojewoda będzie tylko zamykał sektory. Nie rozumiem tego. U nas w Brazylii nie ma takich sytuacji. Zdarza się pirotechnika, ale na kolejnym meczu zapominamy i znów jest 20-30 tysięcy fanów na stadionie. A u nas w Polsce zostaje tylko samolot bez skrzydeł - mówi Deleu.

Śledź autora na Twitterze - @ka_suchecki

Zgadzasz się z brazylijskim obrońcą Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: