Sport.pl

Deleu: Mam plan, aby zostać w Gdańsku

Brazylijskiemu obrońcy Lechii Gdańsk Deleu w czerwcu kończy się kontrakt. Zawodnik zapewnia, że wiąże swoją przyszłość z Lechią i Gdańskiem.


Startuje nowy sezon Wygraj Ligę. 20 000 złotych w puli nagród »

Piłkarze Lechii wracają na ligowe boiska. W sobotę o godz. 15.30 podejmą na PGE Arenie Pogoń Szczecin.

- Jesteśmy zadowoleni, że w końcu wróciliśmy do domu. To jest najważniejsze, bo mi nie zależało na wysokich temperaturach. W Gdańsku wcale nie jest tak zimno, obecnie jest całkiem przyjemnie. Jednak w całym powrocie najważniejszy jest fakt, że wraca liga. Osobiście bardzo tęskniłem za rywalizacją, emocjami i kibicami - mówi w rozmowie z trojmiasto.sport.pl Deleu. - Pogoń to ciężki zespół, jednak wszyscy rywale w lidze są wymagający. Może to już nudne, co mówię, ale zawsze będę powtarzał, że każdy w lidze może sprawić niespodziankę - Podbeskidzie Bielsko-Biała, Widzew. Jesteśmy przygotowani na Pogoń, czujemy się dobrze i liczymy na wygraną na inauguracje.

W zespole pojawiło się aż pięciu nowych piłkarzy. Jak Brazylijczyk ocenia ich przydatność do drużyny?

- Nowi całkiem nieźle weszli do zespołu. Ważne, że widać u nich ogromną chęć pracy i zaangażowanie, aby Lechia wygrywała. Są pomocni, chcą walczyć z nami o pierwszą ósemkę - zdradza Deleu. Obrońca Lechii rozpoczyna rozmowy z klubem w sprawie przedłużenia umowy.

- Do czerwca jestem piłkarzem Lechii. Z gdańskim klubem rozmawiam sam, oczywiście Fabryka Futbolu mnie reprezentuje, ale gdy mam możliwość, to swoje sprawy z Lechią staram się samemu załatwiać. Dwa lata temu sam doprowadziłem do końca rozmowy o nowy kontrakt i sobie poradziłem - mówi Brazylijczyk. - Z całych sił pracuje nad sukcesem projektu "nowej" Lechii. Jeśli okaże się, że nie będę mógł pomagać, to oczywiście nie będę chciał przeszkadzać. Mam jednak plan, aby zostać w Gdańsku

Czy Deleu powinien zostać w Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: