Duda strzela dla Chojniczanki. Hat trick z Polonią

Wypożyczony z Lechii Gdańsk do Chojniczanka Chojnice Adam Duda błysnął formą strzelecką w meczu z III-ligową Polonią Środa Wielkopolska. Napastnik strzelanie rozpoczął w 53. minucie, a po kwadransie skompletował klasyczny hat trick.
Duda grał pełne 90 minut w sparingu kończącym zgrupowanie Chojniczanki w Wągrowcu. 22-latek spisał się świetnie. Strzelił trzy bramki, w piętnaście minut skompletował hat trick. Pierwszą bramkę zdobył w 53. minucie, drugą w 60., a trzeciego gola dołożył w 68. minucie. Chojniczanka wygrała 4:1. Czwarte trafienie dołożył drugi napastnik klubu z Chojnic Tomasz Mikołajczak, który miał także dwie asysty.

Przypomnijmy, że Duda w zimowym okienku transferowym trafił na zasadzie wypożyczenia do Chojniczanki. Kontrakt obowiązuje do końca sezonu. Chojniczanka po rundzie jesiennej zajmuje 11. miejsce w I lidze.

Duda w obecnym sezonie ekstraklasy grał bardzo mało. Wyszedł w pierwszym składzie w inaugurującym sezon spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała 22 sierpnia, ale w fatalnym stylu zmarnował kilka doskonałych sytuacji do zdobycia gola i z boiska zszedł już w 50. minucie. Po tym występie Duda stracił zaufanie trenera Michała Probierza, który kolejną szansę piłkarzowi dał dopiero po niespełna dwóch miesiącach. 22-latek zagrał 10 minut w meczu z Koroną Kielce (10. kolejka), 90 minut przeciwko Widzewowi Łódź (11. kolejka) i 20 w starciu z Lechem Poznań (12. kolejka).

Duda sprawdzi się w Chojniczance? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »