Sport.pl

Emmanuel Sani: Chcę spróbować swoich sił w Polsce

Od wtorku na testach w Lechii przebywa Emmanuel Sani - 21-letni Nigeryjczyk z młodzieżowej drużyny Lazio Rzym. - Dostałem sygnał od menedżera, że jest szansa spróbować się w Polsce, dlatego tu jestem - wyjaśnia piłkarz.


Ruszyła nowa edycja Wygraj Ligę z pulą nagród 20 tys. złotych »

Sani, mimo młodego wieku, w swojej piłkarskiej karierze może pochwalić się niemałym osiągnięciem. Wraz z reprezentacją Nigerii do lat 17 wywalczył w 2009 roku tytuł wicemistrza świata.

- Przegraliśmy finał ze Szwajcarami 0:1, ale na pocieszenie pozostała mi Złota Piłka dla najlepszego zawodnika turnieju oraz Srebrny But za drugie miejsce w klasyfikacji strzelców - mówi Sani w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Jak przekonuje Sani, po tym turnieju zaczęły spływać do niego oferty uznanych klubów, m.in. Chelsea Londyn i Tottenhamu. Nigeryjczyk podpisał jednak kontakt z Lazio. W Serie A nie zagrał jednak ani minuty i był wypożyczany do innych drużyn. Ostatni okres spędził w szwajcarskim drugoligowcu FC Biel-Bienne. Z powodu kontuzji zagrał jednak tylko w 10 meczach, w których zdobył pięć goli.

- Jesienią leczyłem uraz ścięgna Achillesa, ale od grudnia z powrotem trenuję. Testy w Lechii traktuję jako szansę na powrót do zawodowego futbolu - podkreśla Sani.

Lechia powinna zatrudnić Emmanuela Sani? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: