Sport.pl

Deleu z małymi szansami na powrót do gry w tym sezonie

Brazylijski obrońca Lechii Gdańsk Deleu w meczu z Widzewem Łódź doznał kontuzji - mocne naciągnięcie więzadła pobocznego. Prawdopodobnie piłkarz w tym sezonie już nie wróci do gry w Lechii.


Ulubieniec trybun Deleu nie zaliczy ostatnich dni do udanych. Walczący o nowy kontrakt Brazylijczyk w meczu z Widzewem doznał kontuzji, która na pewno wykluczy go na kilka tygodni z gry. Po badaniu rezonansem magnetycznym okazało się, że ma naciągnięte więzadło poboczne. - Mój kłopot narodził się w ostatniej minucie sobotniego meczu z Widzewem. Poczułem ból i niemal od razu wiedziałem, że stało się coś poważniejszego - mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym Deleu. - Czeka mnie może pięć, może sześć tygodni przerwy od gry. Dobrze, że obejdzie się bez operacji. Liczę, że jeszcze uda mi się w tym sezonie wrócić na boisko. I to w meczach czołowej ósemki naszej ekstraklasy - dodaje Brazylijczyk.

Trener Michał Probierz musi teraz w jakiś sposób zastąpić Deleu. Już w sobotę w meczu z Lechem na prawej obronie powinien wystąpić Cristopher Oualembo.

Spotkanie w Poznaniu o godz. 18.30. Relacja na żywo na trojmiasto.sport.pl

Więcej o: