Lechia nie wygrała w Poznaniu z Lechem od 48 lat. Czy w końcu przerwie fatalną passę?

Niemal pół wieku czekają piłkarze Lechii Gdańsk na wyjazdowe zwycięstwo z Lechem Poznań. Po raz ostatni udało im się to w kwietniu 1966 roku, kiedy w meczu II ligi biało-zieloni wygrali 1:0 po golu Grzegorza Oprządka. Czy w sobotę przerwą fatalną passę? Początek meczu o godz. 18.30.

Po wygranej w 1966 r. w różnych rozgrywkach Lechia mierzyła się na wyjeździe z Kolejorzem jeszcze 14 razy, ale wygrać już się nie udało. Mało tego, siedem ostatnich meczów zakończyło się porażkami gdańskiego zespołu. Ostatni podział punktów miał miejsce w sezonie 1995/96, kiedy zespół występujący wówczas pod nazwą Lechia/Olimpia zremisował w Poznaniu 0:0.

Jeśli chodzi o pełną historię meczów Lechii z Lechem, to do tej pory oba zespoły zmierzyły się ze sobą 55 razy. Bilans jest korzystny dla Kolejorza, który wygrał 24 spotkania. Biało-zieloni byli lepsi 20 razy, padło również 11 remisów. Stosunek bramek to 65:51 na korzyść Lecha. Pełen wykaz meczów obu zespołów znaleźć można na stronie lechia.pl.