Sport.pl

Ricardo Moniz trzecim trenerem utrzymywanym przez Lechię

Ricardo Moniz w czwartek został oficjalnie ogłoszony jako nowy trener pierwszego zespołu Lechii Gdańsk. Nie jest jednak jedynym szkoleniowcem zatrudnionym na tym stanowisku, bowiem na liście płac przed Holendrem figurują wciąż Bogusław Kaczmarek i Michał Probierz.


Po zatrudnieniu Moniza sytuacja w gdańskim klubie zrobiła się wręcz kuriozalna, bowiem na stanowisku szkoleniowca pierwszego zespołu obsadzonych jest aż trzech ludzi.

Pierwszy to Bogusław Kaczmarek. Były asystent Leo Beenhakkera pracuje w Lechii od początku sezonu 2012/2013, kiedy zastąpił Pawła Janasa. "Bobo" przepracował cały sezon i zajął z Lechią ósme miejsce. W myśl kontraktu szkoleniowca z gdańskim klubem wywalczenie właśnie tej lokaty (bądź wyższej) oznaczało automatyczne przedłużenie umowy Kaczmarka z Lechią.

Jednak decyzją zarządu gdańskiego klubu Kaczmarek 4 czerwca ubiegłego roku został zdymisjonowany. Lechia i "Bobo" nie doszli jednak do porozumienia w kwestii rozwiązania przedłużonego kontraktu, w związku z czym do końca czerwca 2014 roku klub musi mu wypłacać należną pensję.

W dniu zwolnienia Kaczmarka Lechia poinformowała o zatrudnieniu w jego miejsce Michała Probierza. Z tym szkoleniowcem klub podpisał kontrakt do końca sezonu 2014/2015 z opcją przedłużenia o kolejny rok. Probierz swojej umowy do końca jednak nie wypełni, gdyż 26 marca przestał pełnić funkcję pierwszego szkoleniowca Lechii. Była to konsekwencja słabych wyników odnoszonych przez biało-zielonych w rundzie wiosennej ekstraklasy, a także odpadnięcia z rozgrywek Pucharu Polski.

Jednak, tak jak w przypadku Kaczmarka, również Probierz w dalszym ciągu pozostanie na liście płac Lechii i do końca sezonu 2014/2015 będzie pobierał wynagrodzenie.

Trzecim trenerem w gronie pierwszych szkoleniowców Lechii jest od 27 marca Moniz, którego umowa z klubem została zawarta do końca czerwca 2016 roku.Więcej o:
Komentarze (4)
Ricardo Moniz trzecim trenerem utrzymywanym przez Lechię
Zaloguj się
 • pavulon78

  Oceniono 33 razy 25

  A kto bogatemu zabroni? :)

 • elvr

  Oceniono 8 razy 8

  A tam kuriozum. W Widzewie też tak mamy.
  Niektórzy trenerzy po prostu wolą kasę za nic niż szlajanie się po karuzeli.

 • pawezab-orowski

  Oceniono 10 razy 6

  bobo ma umowe do czerwca

 • atr8

  Oceniono 5 razy 3

  Nowy trynd w redakcji portalu. Zmieniamy tytuł wiadomości i dodajemy z boku: nowość. Ta ma już chyba trzecie życie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX