Sport.pl

Ricardo Moniz: Podczas treningów większość piłkarzy była skupiona na sobie, w trakcie meczu to skorygowali

- Nie jest łatwo prowadzić zespół po zaledwie dwóch dniach treningów, ale muszę powiedzieć, że drużyna zaakceptowała wstępną pozytywną krytykę i dzisiaj pokazała na boisku jedność - mówił po wygranym 3:1 meczu debiutujący w roli trenera Lechii Ricardo Moniz.


Nowy trener Lechii z zawodnikami spotkał się dopiero w czwartek wieczorem, dwa dni później zaliczył pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie.

- To nie jest łatwa sytuacja. Zespół musi się zapoznać z nowym trenerem, pożegnać starego - mówił po meczu Moniz. - Jednak muszę przyznać, że zespół zaakceptował wstępną pozytywną krytykę i pokazał się z dobrej strony. Postawiliśmy na grę ofensywną na dwóch napastników i dwóch skrzydłowych. Na początku mieliśmy szczęście, bo Piast miał dobre okazje na zdobycie gola. Potem ten cudowny gol po strzale prawą nogą i od razu trudny moment po czerwonej kartce. W tym momencie drużyna się zmobilizowała, wyglądało to tak, jakby nas na boisku było więcej niż mniej. Za to chwała drużynie - podkreślił Holender.

Na pytanie, w jaki sposób zestawił skład, Moniz odpowiedział.

- Dostałem wielkie wsparcie od moich wszystkich asystentów. Przed meczem z Piastem obejrzałem na DVD tylko jeden cały mecz Lechii - ostatni Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok - oraz fragmenty kilku innych. W ciągu dwóch dni treningów mogłem spostrzec, że wielu zawodników było zajętych bardziej sobą niż kolegami. Dzisiaj w trakcie meczu potrafili to skorygować i zrealizowali nową linię. Na samym początku powiedziałem, że sukces może dać tylko jedność, że każdy zawodnik jest równie ważny. I dziś tak było - podsumował Moniz.

Więcej o:
Komentarze (1)
Ricardo Moniz: Podczas treningów większość piłkarzy była skupiona na sobie, w trakcie meczu to skorygowali
Zaloguj się
  • kingsizemax

    Oceniono 58 razy -34

    Bramki może i ładne ,ale kopanina jak w okręgówce .
    Z taką kaszaną do ósemki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX