Sport.pl

Latem będzie hit transferowy: Paweł Dawidowicz w Benfice Lizbona!

Piłkarzem Lechii Gdańsk mocno interesowała się Borussia Dortmund, ale do walki o Dawidowicza ostatnio włączyła się także Benfica Lizbona, która według pierwotnych informacji ?Przeglądu Sportowego? miała by zapłacić za Polaka aż 5 mln euro. Wysokość kwoty transferu zdementował na Twitterze Mateusz Borek. - To bzdura. Dawidowicz będzie kosztował 2 mln euro plus dodatki, jeśli będzie grał - napisał dziennikarz Polsatu Sport.


PRZEGLĄD PRASY

Jak poinformował Przegląd Sportowy, Dawidowicz latem stać się ma bohaterem hitowego transferu. 19-latek ma zostać piłkarzem Benfiki, która w ostatnim czasie zaczęła mocno zabiegać o Dawidowicza. Wcześniej piłkarzem Lechii mocno interesowała się Borussia Dortmund (więcej TUTAJ). Jednak to portugalski klub jest bardziej konkretny i chce związać się z Dawidowiczem 5-letnim kontraktem. Duży wpływ na to ma z pewnością współpraca, która w najbliższych dniach ma zostać nawiązana między Benfiką i Lechią. Głównie chodzi o poszerzenie siatki skautingowej. Dodatkowo mówi się, że prezydent klubu z Lizbony jest jednym z udziałowców funduszu, który zainwestował w Lechię.

Jednak podawana pierwotnie kwota 5 mln euro jaką Benfika miałby zapłacić za Dawidowicza okazała się mocno zawyżona, co zresztą przewidziała w rozmowie z trojmiasto.sport.pl osoba zorientowana w transferowych realiach.

- Ta kwota jest niewyobrażalna i raczej nierealna. Dawidowicz jest dobrym i młodym zawodnikiem, ale 5 milionów euro jest sumą mocno zawyżoną. Wygląda to na element współpracy między Portugalczykami i Lechią. Lepsi piłkarze promowani będą w Benfice, pozostali trafiać będą do Gdańska. Wydaje mi się, że ta kwota podawana w mediach będzie swego rodzaju barterem. Lechia będzie filią Benfiki, odda Dawidowicza i to wszystko może wówczas opierać się na takich pieniądzach - tłumaczył nasz rozmówca. Jego słowa potwierdził na Twitterze Borek.

- Dawidowicz nie będzie kosztował 5 mln euro. To bzdura. 2 mln gwarantowane plus bonusy, jeśli bedzie grał - napisał dziennikarz.Obserwuj autora na Twitterze - @ka_suchecki

Więcej o:
Komentarze (14)
Latem będzie hit transferowy: Paweł Dawidowicz w Benfice Lizbona!
Zaloguj się
 • bocheno17

  Oceniono 131 razy 121

  Czyli będzie polskie trio z Benfiki: Bereszyński, Parzyszek i Dawidowicz!

  oh wait...

 • ramzes1987

  Oceniono 53 razy 47

  Jest Polska Borussia to czemu nie mogłaby być Polska Benfica.

 • kosmyg

  Oceniono 52 razy 44

  Napiszcie może jak tam inna gwiazda za duże pieniądze - Furman Dominik.

 • qznia

  Oceniono 20 razy 16

  Kiedy pisze się Schalke obserwuje Żyro , który jest warty 2 mln € to jest OK.
  Borek nie tłituje, wszyscy ze zrozumieniem kiwają głowami.

 • xfish

  Oceniono 25 razy 11

  Lechia sprzeda Dawidowicza za 5 mln euro a Benfika zaplaci Lechii 5 grajkami po milionie euro kazdy...
  Moze nawet po 1.5 mln kazdy, wtedy Dawidowicz pobije rekord i zostanie sprzedany za 7.5 mln euro...

 • adis94

  Oceniono 6 razy 2

  Borek i Kołtoń - dwaj najwięksi pseudo eksperci piłki nożnej.
  Jak ich widzę to śmiać mi się chce.

 • hajduk1970

  Oceniono 26 razy 2

  Lechia sprzeda Dawidowicza za 5 milionow euro Benfice i nie jest wykluczone ze Benfika zaraz wypozyczy zawodnika do Lechii. Za otrzymane pieniadze Lechia wypozyczy lub kupi z Benfiki dwoch lub trzech graczy ktorzy tam nie mieszcza sie w skladzie a daloby sie ich sprzedac za dobre pieniadze po tym jak wypromuja sie w pucharach. Dzialanie czysto biznesowe, ale z pozytkiem dla klubu. Nasi rodzimi "biznesmeni" typu Lesnodorski i reszta moga tylko pomarzyc o takich manewrach. Wszystko jest tez zgodne z UEFA fair play.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX