Twitter o transferze Dawidowicza: "wartość szybko topnieje", "materiał na świetną szóstkę", "czekam na wszystkie podpisy"

Podczas gdy większość kibiców spokojnie radowała się z sobotniego sukcesu piłkarzy Lechii Gdańsk w meczu z Piastem Gliwice, tuż przed niedzielnym obiadem w mediach huknęła informacja o hicie transferowym. Do Benfiki Lizbona ma przejść pomocnik biało-zielonych Paweł Dawidowicz. Zobacz, jak polski Twitter zareagował na news transferowy z Gdańska.


Latem będzie hit transferowy: Paweł Dawidowicz w Benfice Lizbona!

Piłkarzem Lechii Gdańsk mocno interesowała się Borussia Dortmund, ale do walki o Dawidowicza ostatnio włączyła się także Benfica Lizbona, która za Polaka zapłacić ma około 2 mln euro. Pomocnik biało-zielonych ma odpisać pięcioletni kontrakt. W poniedziałek Dawidowicz ma przejść w Lizbonie testy medyczne.

Informacje o transferze piłkarza Lechii zdominowały kilka godzin na Twitterze. W temacie wypowiedziały się najpopularniejsze ćwierkające osoby, w tym dziennikarze m.in. portalu Sport.pl czy Weszło.com.

Początkowo informowano, że Dawidowicz kosztować ma aż 5 mln zł. W te liczby nie wierzyło sporo osób, w tym znany dziennikarz Krzysztof Stanowski.

Podobnie w temacie wypowiada się skaut West Bromwich Albion Tomasz Pasieczny.

Dawidowicza chwali Piotr Jóźwiak, który żałuje, że w kraju deprecjonuje się wartość polskich sportowców.

Nieco prześmiewczo w temacie wysokiej kwoty transferu wypowiedział się dziennikarz Sport.pl i "Gazety Wyborczej" Przemysław Zych.

Mocno 19-letniego piłkarza wychwalają natomiast Tomasz Ćwiąkała z Weszło oraz Kacper Suchecki ze Sport.pl.

Retoryczne pytanie zadał Bartoszowi Bereszyńskiemu (Legia) dziennikarz Sport.pl oraz portalu krotkapiłka.pl Maciej Zachodny. Chodzi o głośną sprawę odnośnie do piłkarza Legii, który pierwotnie miał przejść do Benfiki, ale ostatecznie klub z Lizbony zdecydował, że nie chce pozyskać piłkarza z Warszawy (więcejTUTAJ).

Czekamy na Twój komentarz na naszym koncie na Twitterze - @3miasto_sportpl

Jak ty oceniasz informacje o transferze Dawidowicza? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »