Paweł Dawidowicz spotkał się z prezydentem Benfiki: Wypiliśmy kawę. Vieira zrobił bardzo dobre wrażenie

Pomocnik Lechii Gdańsk, który stał się bohaterem hitowego transferu z polskiej ekstraklasy, przeszedł w Lizbonie testy medyczne. Paweł Dawidowicz, który latem za 2 mln euro przeniesie się do Benfiki, spotkał się w Portugalii z prezydentem swojego przyszłego klubu.


Latem będzie hit transferowy: Paweł Dawidowicz w Benfice Lizbona!

PRZEGLĄD PRASY

- To piękne miasto. Szkoda, że przez cały dzień padał ulewny deszcz, nie mogliśmy więc go swobodnie zwiedzić - mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym Dawidowicz, który od niedzieli przebywa w Lizbonie.

Benfica, która wstępnie porozumiała się z gdańskim klubem co do warunków transferu, chciała zbadać zawodnika. Wszystko poszło zgodnie z planem. - Testy medyczne rozpoczęły się o 9 rano i trwały niemal cały dzień. Wyglądały trochę inaczej niż w Polsce - zdradza piłkarz Lechii.

Po testach Dawidowicz miał okazję dowiedzieć się więcej o klubie m.in. dzięki wizycie w klubowym muzeum. Znacznie atrakcyjniejsze było jednak spotkanie z prezydentem Benfiki Luisem Filipe Vierą, który nieoficjalnie jest jednym z udziałowców Lechii. - Porozmawialiśmy chwilę, wypiliśmy kawę. Vieira zrobił bardzo dobre wrażenie - przyznaje Dawidowicz.

Teraz wyniki Polaka będą analizowane i jeśli testy będą pozytywne, Dawidowicz zostanie od lata piłkarzem portugalskiego klubu. Oprócz tego o transakcji zadecyduje fakt podpisania umowy współpracy pomiędzy oboma klubami. Lechia ma korzystać z rozległej siatki skautingowej Benfiki. Dodatkowo do Gdańska przyjść mają zawodnicy, którzy nie łapią się do pierwszego składu portugalskiego zespołu.

- Nasze działania mają mieć szeroki zasięg. Dzięki tej współpracy Lechia będzie miała możliwość pozyskania piłkarzy, którzy są blisko pierwszego składu Benfiki, ale mają mniejsze szanse na grę. Jednak nie zamierzamy ograniczać się tylko do współpracy z Benficą, myślę, że nasze kontakty będą szersze - podkreślił wcześniej Juskowiak (Co jeszcze powiedział członek zarządu Lechii przeczytasz TUTAJ).