Gol młodego lechisty w reprezentacji Polski. I to jaki! [WIDEO]

Przemysław Kamiński zdobył piękną bramkę w towarzyskim meczu reprezentacji Polski do lat 18 z rówieśnikami z Finlandii. Dzięki jego trafieniu oraz bramce Adama Buksy biało-czerwoni wygrali w Bełchatowie 2:0.

Kamiński to wychowanek Olivii Gdańsk, od sezonu 2008/2009 występujący w Lechii. W obecnych rozgrywkach został włączony do kadry pierwszego zespołu biało-zielonych, ale póki co w ekstraklasie jeszcze nie zagrał. 17-latek wystąpił za to w dwóch spotkaniach drużyny rezerw Lechii w III lidze - w meczach z Polonią Gdańsk i Bałtykiem Koszalin.

W spotkaniu przeciwko Finlandii Kamiński zagrał na pozycji środkowego obrońcy i przebywał na boisku przez pełne 90 minut. W 28. minucie otworzył wynik spotkania, zdobywając pięknego gola strzałem z 16 metrów. Polacy prowadzenie mogli jednak objąć wcześniej, ale w 17. minucie Buksa nie wykorzystał rzutu karnego. W 90. minucie napastnik Novary Calcio zrehabilitował się za zmarnowanie "jedenastki" i przypieczętował wygraną drużyny Rafała Janasa.

Oprócz Kamińskiego w spotkaniu z Finlandią zagrali dwaj inni piłkarze Lechii - Damian Garbacik (w 76. minucie zmienił na lewej obronie Kamila Dankowskiego) i Paweł Stolarski (wszedł na boisko w 62. minucie, zastępując na prawej pomocy Mateusza Grzybka).

Mecz Polska - Finlandia U-18 (bramka Kamińskiego od 40:30