Brazylijczyk Rodnei będzie piłkarzem Lechii?

Przegląd prasy. Jak informuje portal futbol.pl, Brazylijczyk Rodnei znalazł się na celowniku Lechii Gdańsk. To 28-letni piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy.


Według informacji futbol.pl Rodnei miałby trafić do Lechii w letnim okienku transferowym na zasadzie wypożyczenia na sezon 2014/2015. W umowie miałby znaleźć się zapis o możliwości transferu definitywnego zawodnika. Biało-zieloni mieliby wówczas opcję pierwokupu.

Obecnie Rodnei jest piłkarzem austriackiego Red Bull Salzburg (w latach 2010-2012 trenerem tego klubu był obecny szkoleniowiec Lechii Ricardo Moniz). W tym sezonie zagrał jednak tylko osiem spotkań swojej drużyny w austriackiej Bundeslidze oraz wystąpił w czterech meczach w Lidze Europy. W październiku ubiegłego roku doznał bowiem kontuzji przywodziciela i do gry wrócił dopiero na początku lutego.

W swojej karierze Rodnei występował również w niemieckiej Bundeslidze - Hercie Berlin i Kaiserslautern, a także w... polskiej ekstraklasie. Jesienią sezonu 2007/2008 Rodnei zagrał 11 meczów w barwach Jagiellonii Białystok. Klubu nie było jednak stać na wykupienie go za 200 tys. euro z litewskiego FC Vilnius, więc Brazylijczyk spędził w Polsce tylko kilka miesięcy.