Trenerzy Akademii Piłkarskiej Lechii szkolą się według holenderskich wzorców

Trenerzy szkolący dzieci i młodzież w Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk w ramach programu ?Biało-Zielona przyszłość z Lotosem? w miniony weekend sami wystąpili w roli uczniów. W Cetniewie uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez Holendra Cocka van Dijka.


Van Dijk to specjalista w zakresie nauczania dzieci i młodzieży techniki piłkarskiej i autor unikalnego systemu szkolenia adeptów futbolu. W swojej karierze trenerskiej pracował m.in. w Feyenoordzie Rotterdam.

W szkoleniu w Cetniewie wzięło udział 36 trenerów.

- Trenerzy z ośrodków zamiejscowych i APLG w Gdańsku mieli okazję porównać sposób nauczania techniki piłkarskiej, który sami stosują w swojej pracy szkoleniowej z systemem szkolenia, który stosuje się w Holandii. To jest bardzo cenne doświadczenie - wyjaśnia koordynator programu "Biało-zielona przyszłość z Lotosem" Tomasz Borkowski w rozmowie z lechia.pl. - Przez dwa dni mieliśmy okazję do wielu rozmów na temat szkolenia dzieci i młodzieży, a trener van Dijk chętnie dzielił się z nami swoimi doświadczeniami w tym zakresie - dodaje Borkowski.

Zobacz, jak wyglądają metody treningowe van Dijka