Dariusz Trela od 1 lipca ma zostać nowym bramkarzem Lechii. Bartosz Kaniecki: To będzie duże wzmocnienie

1 lipca Dariusz Trela ma zostać nowym bramkarzem Lechii Gdańsk. - Jego przyjście na pewno będzie naszym dużym wzmocnienie - uważa bramkarz biało-zielonych Bartosz Kaniecki, który obecnie leczy kontuzję uda.


Kaniecki urazu doznał podczas meczu 24. kolejki z Wisłą Kraków na PGE Arenie. Podczas próby wykopu piłki bramkarz Lechii uszkodził mięsień czworogłowy w prawej nodze. Początkowo wydawało się, że przerwa Kanieckiego w grze potrwa zaledwie dwa tygodnie, ale późniejsze wyniki badań pokazały, że kontuzja golkipera biało-zielonych jest poważniejsza.

- Na początku diagnozy były dla mnie bardziej optymistyczne, ale potem okazało się, że moja kontuzja jest groźniejsza i konieczne stało się przeprowadzenie operacji - mówi Kaniecki, który póki co porusza się o kulach ze specjalnym stabilizatorem na kontuzjowanym udzie. Do treningów Kaniecki wróci najprawdopodobniej dopiero w lipcu. Pytanie tylko, czy otrzyma kolejną szansę na grę w pierwszej drużynie. Konkurencja w bramce Lechii wzrośnie bowiem jeszcze bardziej, gdyż od 1 lipca nowym golkiperem Lechii będzie Dariusz Trela, obecnie broniący barw Piasta Gliwice. Trela z Lechią związał się trzyletnim kontraktem.

- To na pewno bardzo dobry bramkarz, jak na realia naszej ekstraklasy i kiedy trafi do Gdańska, to będzie nasze duże wzmocnienie. A co będzie dalej ze mną, czas pokaże. Na razie skupiam się na tym, by jak najszybciej wrócić do pełni zdrowia - kończy Kaniecki.