Sukces byłego piłkarza Lechii. Fred Benson z Pucharem Holandii

Były piłkarz Lechii Fred Benson w Wielkanocną Niedzielę wywalczył Puchar Holandii. W finale tych rozgrywek jego PEC Zwolle rozgromiło Ajax Amsterdam aż 5:1.

Spotkanie na rotterdamskim stadionie De Kupi lepiej rozpoczął Ajax, bo już w 3. minucie bramkę zdobył Ricardo van Rhijn. Jednak potem do siatki trafiali już wyłącznie piłkarze Zwoll - Ryan Thomas dwukrotnie (w 7. i 11. minucie), również dwukrotnie Guyon Fernandez (20. i 33. minuta) oraz Bram von Polen w 50.

Benson udział w wywalczeniu trofeum przez Zwolle miał znikomy, gdyż cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. 90 minut w barwach Zwolle rozegrał za to reprezentant Polski Mateusz Klich.

Benson w Lechii grał w rundzie jesiennej sezonu 2011/2012. Wystąpił w 11 meczach ekstraklasy, strzelając jedną bramkę - w meczu z Cracovią. Gol Bensona przeszedł do historii biało-zielonych jako pierwsza bramka zdobyta w oficjalnym meczu na PGE Arenie.