Kibice Piasta Gliwice już pożegnali Dariusza Trelę [WIDEO]

Choć oficjalnego komunikatu jeszcze w tej sprawie nie ma, to jest już praktycznie przesądzone, że Dariusz Trela 1 lipca przeniesie się z Piasta Gliwice do Lechii Gdańsk. Fani Piasta zresztą pożegnali już bramkarza gliwickiej drużyny, tworząc dla niego specjalny wideoklip.


Film pożegnalny Treli to kompilacja jego najlepszych parad bramkarskich z okresu jego gry dla Piasta. Większość akcji w klipie to popisy Treli z poprzedniego sezonu, kiedy m.in. dzięki jego interwencjom zespół ówczesnego beniaminka ekstraklasy zajął na koniec rozgrywek czwarte miejsce i mógł zagrać w eliminacjach do Ligi Europejskiej.

W obecnym sezonie Trela grał już zdecydowanie mniej - regularnie bronił tylko w rundzie jesiennej, a wiosną wystąpił tylko w dwóch ostatnich meczach rundy zasadniczej. Posadzenie Treli na ławce rezerwowych miało być swoistą "karą" za to, że 24-latek postanowił nie przedłużać wygasającego z końcem czerwca kontraktu z Piastem. Powrót Treli do składu na spotkania z Pogonią Szczecin i Jagiellonią Białystok miał jeszcze wpłynąć na decyzję bramkarza, ale ostatecznie do przedłużenia jego umowy z gliwickim klubem nie dojdzie. 1 lipca wychowanek Skawinki Skawina zostanie zawodnikiem Lechii.

Zobacz pożegnalne wideo dla Dariusza Treli