Marcin Pietrowski: Zagraliśmy najlepszy mecz z Legią i paradoksalnie go przegraliśmy

Jednym z wyróżniających się piłkarzy Lechii w meczu z Legią był Marcin Pietrowski. - Legia nie wyglądała dziś jak zespół, który walczy o mistrzostwo? Może tak było, bo my im na to nie pozwoliliśmy - mówił po meczu pomocnik biało-zielonych.


- Żałujemy, że nie udało się nam zdobyć bramki w pierwszej połowie, bo w tym okresie gry zdominowaliśmy Legię - mówił po meczu Pietrowski. - Dochodziliśmy do sytuacji, oddaliśmy sporo strzałów, ale niestety nic nie wpadło. W drugiej połowie gra się może trochę wyrównała, Legia też doszła do swoich sytuacji, no i jedną z nich wykorzystała. Inna sprawa, że w pierwszej połowie zdaniem wielu należał nam się rzut karny za zagranie ręką Dossy Juniora - zaznaczył pomocnik Lechii.

Na stwierdzenie, że Legia, jak na zespół walczący o mistrzostwo Polski, pokazała w Gdańsku niewiele, Pietrowski odparł:

- Być może mało pokazała, bo my jej na to nie pozwoliliśmy? Zagraliśmy dziś solidny futbol i Legia długo nie potrafiła sobie z tym poradzić. W tym sezonie wygraliśmy z Legią już dwa razy, ale paradoksalnie najlepiej zagraliśmy w meczu, który zakończył się naszą porażką - podsumował Pietrowski.