Czy Piotr Celeban będzie piłkarzem Lechii? "Jest kilka ofert, w tym jedna z Polski"

Piotr Celeban dwa ostatnie sezony spędził w rumuńskim FC Vaslui, ale obecnie jest wolnym zawodnikiem i szuka nowego klubu. Wśród jego możliwych pracodawców wymienia się m.in. Lechię Gdańsk. - Zawodnik ma kilka ofert, w tym jedną z Polski. Gdzie zagra w przyszłym sezonie, powinno wyjaśnić się w ciągu dwóch-trzech tygodni - mówi Szymon Pacanowski z Fabryki Futbolu, agencji menedżerskiej reprezentującej Celebana.


29-letni Celeban może grać na pozycji środkowego lub prawego obrońcy. W polskiej lidze wypromował się w barwach Śląska Wrocław, w którym przez cztery lata rozegrał 114 meczów i zdobył 14 goli (w najlepszym pod tym względem sezonie 2011/12 aż sześć). W tym czasie był również w orbicie zainteresowań selekcjonerów reprezentacji Polski (od Franciszka Smudy, przez Waldemara Fornalika, po Adama Nawałkę) i w sumie zaliczył 10 występów w biało-czerwonych barwach.

Latem 2012 roku przeszedł do rumuńskiego FC Vaslui, gdzie potwierdził renomę solidnego i wyjątkowo skutecznego obrońcy. Przez dwa lata rozegrał w sumie 59 meczów (liga plus puchary), w których zdobył aż 13 goli. Co ciekawe, najskuteczniejszy piłkarz Lechii w omawianym okresie - Piotr Wiśniewski - ma w dorobku bramek 11...

Na początku kwietnia Celeban rozwiązał umowę z Vaslui, a powodem były zaległości finansowe rumuńskiego klubu wobec jego osoby. W tej chwili jest więc wolnym zawodnikiem i szuka nowego klubu. Czy może nim być Lechia?

- Jest jakaś szansa, że Piotrek będzie grał w przyszłym sezonie w polskiej ekstraklasie, gdyż jest oferta z jednego klubu. Nie chciałbym jednak mówić z jakiego - mówi Pacanowski w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. - Ale w tej chwili dużo bardziej prawdopodobne jest, że piłkarz zostanie za granicą. Mamy bardzo konkretną ofertę z Holandii, jest również propozycja z Włoch i te kierunki mają priorytet. Wszystko powinno rozstrzygnąć się w ciągu dwóch-trzech tygodni - podkreśla menedżer.

Przypomnijmy, że po sezonie z Lechią rozstanie się trzech środkowych obrońców - Sebastian Madera, kończący karierę Jarosław Bieniuk oraz prawdopodobnie Krzysztof Bąk, któremu kończy się kontrakt. Mocno niepewna jest również przyszłość Deleu. Gdański klub musi więc pozyskać co najmniej dwóch stoperów oraz prawego obrońcę. Celeban mógłby zabezpieczyć obydwie te pozycje.