Reprezentanci Polski na celowniku Lechii

Przegląd prasy. Młodzieżowi reprezentanci Polski mogą w przyszłym sezonie dołączyć do Lechii Gdańsk. To napastnicy Adam Buksa z Novary i Oskar Zawada z Vfl Wolfsburg.


Jak informuje portal trojmiasto.pl obaj piłkarze byli obserwowani podczas meczów reprezentacji Polski U-18 z Finlandią przez wiceprezesa Lechii Andrzeja Juskowiaka oraz szefa skautingu w gdańskim klubie Romana Kaczorka.

Zawada pochodzi z Olsztyna i swoją karierę piłkarskią rozpoczynał w drużynach DKS Dobre Miasto oraz w Stomilu Olsztyn. Od 2012 roku jest graczem Vfl Wolfsburg i występuje w jego młodzieżowych zespołach. W ubiegłym sezonie w rozgrywkach 17-latków wystąpił w 25 spotkaniach, zdobywając 18 goli, w obecnych rozgrywkach Zawada gra w drużynie do lat 19 i w 19 spotkaniach strzelił 17 bramek. Młodzieżowy reprezentant Polski ma również na koncie jedno spotkanie w seniorskim zespole rezerw Wolfsburga.

Drugim piłkarzem, którym zainteresowana jest Lechia, jest Buksa z włoskiej Novary. Buksa, który pochodzi z Krakowa i przed wyjazdem za granicę grał w tamtejszych klubach: Wiśle, Garbarni i Hutnika, obecnie gra w lidze Primavera, czyli włoskim odpowiedniku nieistniejącej już Młodej Ekstraklasy. W 16 spotkaniach Novary zdobył jedną bramkę.

Buksa i Zawada wystąpili w rozegranym we wtorek spotkaniu reprezentacji U-18 z Armenią w Erywaniu. Biało-czerwoni wygrali 2:0, a Buksa strzelił pierwszą bramkę dla polskiej drużyny. W tym meczu zagrał również obrońca Lechii - Damian Garbacik.