Sport.pl

Adam Dźwigała do Lechii za 800 tys. euro?

Przegląd prasy. Jak podaje Przegląd Sportowy, Lechia Gdańsk złożyła ofertę za 19-letniego Adama Dźwigałę z Jagiellonii Białystok. Do transakcji dojść miałoby w formie wymiany zawodniczej lub po wpłaceniu przez biało-zielonych astronomicznej sumy 800 tys. euro.


Lechia po zmianie właścicielskiej już podczas zimowego okienka transferowego odpowiadała za najciekawsze ruchy. Teraz okazuje się, że latem ma być zdecydowanie ciekawiej, a gdański klub zdecydowanie rządził będzie na rynku. Jak donosi Przegląd Sportowy Lechia zainteresowana jest ściągnięciem Dźwigały z Jagiellonii. Syn znanego polskiego piłkarza Dariusza do Gdańska trafić miałby dzięki wymianie. Białostoczanie mieliby w zamian 19-latka pozyskać napastnika Lechii Patryka Tuszyńskiego, który za czasów pracy Michała Probierza w Gdańsku był jego wielkim faworytem do gry.

Jednak co bardziej zaskakujące, gazeta podaje, że Lechia rozważa także możliwość wykupienie piłkarza, omijając konieczność oddania Tuszyńskiego. Taka transakcja wynosić miałaby aż 800 tys. euro (!). Suma wydaje się jednak mocno nierealna. Warto przytoczyć tu przykład ostatniego zakupu biało-zielonych Pawła Stolarskiego, którego Lechia pozyskała z Wisły Kraków za ok. 100 tys. euro. Dodatkowo młody piłkarz, gdy przechodził do Gdańska, był już regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji. Taki transfer nie jest także zgodny z zakładaną nową polityką Lechii, według której klub pozyskiwać ma młodych obiecujących piłkarzy za darmo i w późniejszym czasie na nich zarabiać.

Więcej o:
Komentarze (1)
Adam Dźwigała do Lechii za 800 tys. euro?
Zaloguj się
  • 1aniolg

    Oceniono 11 razy 9

    800 tys. euro za młokosa co zagrał kilka meczów w lidze na różnym poziomie? takie ceny obowiązują tylko na księżycu. może go tam wysłać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX