Kolejny były piłkarz Lechii z pucharem swojego kraju. W finale zdobył piękną bramkę [WIDEO]

Były piłkarz Lechii Gdańsk Jakub Wilk wywalczył z Żalgirisem Wilno Puchar Litwy. W wygranym 2:1 meczu finałowym z Banga Gargzdai zdobył on piękną bramkę.

Wilk, który piłkarzem Lechii był w rundzie wiosennej sezonu 2011/12, po wyjeździe na Litwę radzi sobie bardzo dobrze. W Żalgirisie gra od sezonu 2013 (liga litewska gra systemem wiosna-jesień), z przerwą na występy w rumuńskim Vaslui. Tam jednak nie poszło mu zbyt dobrze (15 meczów, jeden gol) i po kilku miesiącach wrócił do Wilna.

W obecnym sezonie spisuje się wręcz rewelacyjnie. W 13 meczach ligowych Wilk zdobył już siedem bramek i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców. Jego zespół z 29 punktami zdecydowanie prowadzi w tabeli litewskiej ekstraklasy (ma sześć punktów przewagi nad Atlantasem Kłajpeda oraz FK Kruoja).

Natomiast w weekend Wilk poprowadził swój zespół do triumfu w Pucharze Litwy. W meczu finałowym Żalgiris pokonał 2:1 Bangę. Były piłkarz Lechii otworzył wynik w 13. minucie ładnym strzałem zza pola karnego. Jeszcze w pierwszej połowie na 2:0 podwyższył Linas Pilibaitis. Rywale w 57. min zdobyli kontaktową bramkę, ale do wyrównania doprowadzić już nie zdołali.

Wilk to już drugi były zawodnik Lechii, który w tym sezonie zdobył krajowy puchar. Wcześniej Puchar Holandii z zespołem PEC Zwolle wywalczył Fred Benson.

Mecz Żalgiris - Banga (gol Wilka od 13:30)