Sport.pl

Lechia oburzona zachowaniem Mariusza Rumaka. Pisze list ze skargą

Przegląd prasy. Lechia Gdańsk oburzona jest zachowaniem trenera Lecha Poznań po spotkaniu obu zespołów na PGE Arenie. - Wysyłamy pismo do Poznania, w którym stanowczo zwrócimy uwagę na niestosowne zachowanie trenera Mariusza Rumaka - mówi wiceprezes gdańskiego klubu Andrzej Juskowiak.


Chodzi o spięcie pomiędzy Rumakiem a trenerem biało-zielonych Ricardo Monizem. Szkoleniowcowi "Kolejorza" nie spodobało się to, że Moniz przekraczał granicę strefy, w której w trakcie spotkania mogą poruszać się trenerzy. Swojemu niezadowoleniu Rumak dał wyraz po spotkaniu, kiedy podszedł do Moniza z wyraźnymi pretensjami, oraz podczas wywiadu telewizyjnego, w którym stwierdził, że nie podoba mu się, iż Moniz jako obcokrajowiec nie przestrzega zasad panujących w Polsce.

Zachowanie Rumaka nie spodobało się władzom Lechii, które zamierzają wystosować do poznańskiego klubu specjalny list.

- Wysyłamy pismo do Poznania, w którym stanowczo zwrócimy uwagę na niestosowne zachowanie trenera Rumaka - mówi Przeglądowi Sportowemu Juskowiak. - Jego atak na naszego szkoleniowca nie miał żadnego sensownego uzasadnienia. Protestujemy przeciwko takim sytuacjom, bo zupełnie niepotrzebnie zaogniają one atmosferę podczas meczu. Mam nadzieję, że władze Lecha podzielają nasz pogląd - dodaje wiceprezes Lechii.

Więcej o: