Paweł Dawidowicz w Benfice Lizbona z kontraktem na 5 lat

Jeden z największych talentów polskiej piłki Paweł Dawidowicz podpisał pięcioletnią umowę z Benficą Lizbona. Młody piłkarz Lechii Gdańsk spędził swoje 19. urodziny w Portugalii, gdzie dogrywał szczegóły nowej umowy.


Obserwuj autora na Twitterze - @ka_suchecki

Dawidowiczem mocno interesowała się Borussia Dortmund, której wysłannicy obserwowali Polaka na żywo co najmniej kilkanaście razy. Nieoczekiwanie do gry włączyła się także Benfica Lizbona, która będzie w najbliższych latach ściśle współpracować z Lechią. Oba kluby łączyć ma wspólna siatka skautingowa i współpraca dotycząca wymiany zawodników.

Młody piłkarz Lechii był w Lizbonie pod koniec marca, gdzie przechodził testy medyczne. Te wypadły pozytywnie, a Dawidowicz wraz z rodzicami zwiedzili miasto oraz budynki klubowe, m.in. muzeum. 19-latek spotkał się wtedy nawet z prezesem Benfiki Luisem Filipe Vieirą. Gdy już sądzono, że transfer Polaka będzie powtórką kilku wcześniejszych niewypałów (m.in. Bartosza Bereszyńskiego z Legii Warszawa), w przeddzień swoich 19-letnich urodzin Dawidowicz pojechał do Lizbony, aby podpisać umowę z portugalskim klubem. Teraz już wiadomo, że piłkarz związał się 5-letnim kontraktem. Lechia za pomocnika, który w ostatnich meczach (z Pogonią Szczecin 2:0 oraz Lechem Poznań 2:1 grał na pozycji stopera) otrzyma 2 mln euro + dodatki za ilość rozegranych spotkań w barwach lizbońskiego klubu. Dawidowicz pełnoprawnym piłkarzem Benfiki zostanie 1 lipca.

OPUŚCILI LECHIĘ, TERAZ GRAJĄ W EKSTRAKLASIE. ZOBACZ JAK SOBIE RADZĄ