Stary dobry znajomy Lechii arbitrem jej meczu z Zawiszą

Tomasz Musiał będzie arbitrem niedzielnego spotkania Lechii Gdańsk z Zawiszą w Bydgoszczy. Dla biało-zielonych będzie to już ósme spotkanie z udziałem krakowskiego sędziego.


Musiał w tym sezonie najczęściej prowadził spotkania z udziałem właśnie Lechii. Co ciekawe, krakowski arbiter w obecnych rozgrywkach ekstraklasy był już sędzią w meczu Lechii z Zawiszą - na PGE Arenie biało-zieloni zremisowali z zespołem Ryszarda Tarasiewicza 1:1 po golach Piotra Grzelczaka i Luisa Carlosa. Oprócz tego Musiał był rozjemcą w spotkaniach Lechii z Ruchem w Chorzowie w 2. kolejce (0:0), Piastem w Gliwicach w 13. (0:0), Legią Warszawa w 20. (2:0), Lechem w Poznaniu w 27. (1:2) i ponownie Piastem w 28. (3:1). Musiał prowadził również pierwsze spotkanie ćwierćfinału Pucharu Polski z Jagiellonią w Białymstoku przegrane przez Lechię 1:2.

Oprócz spotkania z Lechią w Gdańsku Musiał był sędzią w czterech innych meczach Zawiszy - dwukrotnie z Pogonią Szczecin (w obu meczach padły remisy 1:1) oraz w zwycięskich dla bydgoszczan spotkaniach z Piastem (6:0) i Górnikiem Zabrze (3:1).

NAJWIĘKSZE SĘDZIOWSKIE POMYŁKI NA NIEKORZYŚĆ LECHII [WIDEO]