Ricardo Moniz kandydatem na trenera angielskiego Blackpool

Trener Lechii Gdańsk Ricardo Moniz znalazł się w gronie kandydatów do objęcia funkcji szkoleniowca angielskiego zespołu Blackpool FC, grającego w Championship - poinformował lokalny portal blackpoolgazette.co.uk.


Według blackpoolgazette.co.uk Moniz został polecony prezesowi klubu Karlowi Oystonowi w zeszłym tygodniu, a już w piątek szef Blackpool wraz z koordynatorem grup młodzieżowych Richie Kyle'em, poleciał do Gdańska, aby na żywo obejrzeć mecz Lechii z Lechem Poznań.

Według angielskich dziennikarzy Moniz stał się faworytem bukmacherów do objęcia stanowiska trenera Blackpool, choć na liście kandydatów widnieje w sumie kilka nazwisk. Prezes klubu, zanim podejmie ostateczną decyzję, chce się spotkać osobiście z każdym z nich. Informację o zainteresowaniu Monizem potwierdza również Sky Sports.

Oprócz Moniza wśród potencjalnych trenerów Blackpool wymienia się m.in. Jackie McNamarę (Dundee United) oraz Paula Coxa (Mansfield).

Blackpool w ostatnim sezonie zajął w Championship 20. miejsce (na 24. drużyny). W styczniu z funkcji szkoleniowca został zwolniony były reprezentant Anglii Paul Ince, a funkcję grającego trenera tymczasowo objął doświadczony Szkot Barry Ferguson. Teraz klub szuka nowego trenera na stałe.

Przypomnijmy, że Moniz został trenerem Lechii 27 marca, podpisał kontrakt do czerwca 2016 r. Gdański zespół pod jego wodzą rozegrał do tej pory siedem meczów, z których cztery wygrał, jeden zremisował i dwa przegrał.

TOP 7 PIŁKARZY, KTÓRZY PO ZAKOŃCZENIU KARIERY PRACOWALI W LECHII