Sport.pl

Ricardo Moniz przeniesie się do Anglii? "Jestem trenerem Lechii i interesuje mnie praca w Gdańsku"

W ostatnich dniach w brytyjskiej prasie pojawiły się informacje wiążące Ricardo Moniza ze stanowiskiem trenera Blackpool. Holender miałby zastąpić na stanowisku Barry'ego Fergusona. - Nie zamierzam komentować plotek. Jestem trenerem Lechii i teraz najbardziej interesuje mnie praca, jaką mam do wykonania w Gdańsku - ucina Moniz.


Według blackpoolgazette.co.uk oraz Sky Sports Moniz jest faworytem do objęcia funkcji trenera Blackpool - 20. drużyny angielskiej Championship (drugi poziom rozgrywek). Oprócz Holendra w gronie potencjalnych nowych trenerów Blackpool znajdują się również Jackie McNamara z Dundee United oraz Paul Cox z Mansfield.

- Nie zamierzam odnosić się do tego, co wypisują angielskie gazety. Jeśli ktoś umieszcza tam moje nazwisko, to robi to na swój rachunek i to jego będą rozliczać z tego, czy pisze prawdę, czy nie. Wszyscy wiemy, jaka jest brytyjska prasa i jak przedstawiane są w niej różne sprawy - mówi Moniz w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. - Dla mnie to są plotki, którymi nie chcę się teraz zupełnie zajmować. Jestem trenerem Lechii i teraz najbardziej interesuje mnie praca, jaką mam do wykonania w Gdańsku. Wszelkie spekulacje dotyczące mnie czy transferów zawodników podkopują fundamenty tego, co tu wspólnie budujemy. Wykonaliśmy dużo roboty, od mojego pierwszego dnia tutaj, w Gdańsku, żeby być w takim momencie, w jakim teraz jesteśmy, tzn. w walce o Ligę Europejską. I nie pozwolę, by ktoś lub coś zburzyło nasze dokonania, obojętnie jakie nazwy klubów będą fruwały w powietrzu. Teraz najważniejszy jest dla nas mecz z Zawiszą Bydgoszcz i w tej chwili interesuje mnie to, czy jesteśmy do tego spotkania dobrze przygotowani, w jakiej formie są moi zawodnicy i w jakim są stanie zdrowia niż to, co piszą w angielskich gazetach - zakończył szkoleniowiec biało-zielonych.

TO CI SAMI PIŁKARZE CO WCZEŚNIEJ? KOGO ODMIENIŁ RICARDO MONIZ?


Więcej o:
Komentarze (1)
Ricardo Moniz przeniesie się do Anglii? "Jestem trenerem Lechii i interesuje mnie praca w Gdańsku"
Zaloguj się
  • swedzi_mnie_palec

    Oceniono 36 razy 30

    Dobrze Rysiek gada. Zasuwać trzeba, a nie plotami się zajmować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX