Sport.pl

Krzysztof Bąk, Deleu i Jagiełło odchodzą z Lechii

Krzysztof Bąk, Deleu i Aleksander Jagiełło żegnają się z Lechią Gdańsk. Ich kończące się 30 czerwca kontrakty nie zostaną przedłużone. Z gdańskiego klubu odejdzie również rezerwowy bramkarz Paweł Szokaluk.


Odejście z Lechii tych zawodników było przesądzone już od dłuższego czasu, jednak dopiero po ostatnim meczu sezonu gdański klub oficjalnie ogłosił, że wygasające kontrakty czterech piłkarzy nie zostaną przedłużone.

Bąk z Lechią związany był od 2009 roku, kiedy trafił do biało-zielonych z Polonii Warszawa. W sumie w biało-zielonych barwach rozegrał 106 spotkań w ekstraklasie i strzelił w nich cztery bramki. W obecnym sezonie grał rzadko, głównie z powodu trapiących go kontuzji i w sumie w ekstraklasie zagrał w ośmiu meczach.

Deleu do Lechii przyszedł przed rozpoczęciem sezonu 2010/2011. Łącznie w ekstraklasie w gdańskim zespole rozegrał 98 spotkań i zdobył dla Lechii trzy gole. W zakończonych rozgrywkach 2013/2014 Brazylijczyk był podstawowym prawym obrońcą biało-zielonych i zagrał w 29 meczach.

Jagiełło do Lechii trafił na zasadzie wypożyczenia z Legii Warszawa na początku 2014 roku. Nie zdołał jednak wywalczyć sobie miejsca w kadrze pierwszego zespołu i w sumie na boisku pojawił się tylko w trzech spotkaniach, spędzając na murawie ledwie 22 minuty. Częściej grywał za to w III-ligowych rezerwach biało-zielonych, w których wystąpił w 10 meczach, nie zdobywając ani jednej bramki.

W rezerwach Lechii grał również Szokaluk, zatrudniony przez Lechię już w trakcie rundy wiosennej, kiedy kontuzji nabawił się Bartosz Kaniecki. Szokaluk w Lechii II w rozgrywkach III ligi zagrał w pięciu spotkaniach.

30 czerwca kontrakty kończą się również innym piłkarzom biało-zielonych - Mateuszowi Bąkowi, Maciejowi Makuszewskiemu, Piotrowi Wiśniewskiemu, Jarosławowi Bieniukowi i Zaurowi Sadajewowi. W przypadku Wiśniewskiego jego kontrakt uległ przedłużeniu na kolejny sezon z powodu wypełnienia przez piłkarza limitu minut w meczach ekstraklasy, jakie Wiśniewski miał zapisane w swojej umowie.

W przypadku Bąka, Makuszewskiego i Sadajewa klub chciałby zatrzymać tych piłkarzy na kolejny sezon. Ze swoim bramkarzem Lechia już rozpoczęła negocjacje w sprawie przedłużenia umowy, ale póki co obie strony nie doszły do porozumienia. Jeśli chodzi o Makuszewskiego i Sadajewa, to Lechia chciałaby wykupić obu zawodników wypożyczonych na wiosnę z Tereka Grozny i rozmawia z rosyjskim klubem w kwestii sumy odstępnego.

Z kolei Jarosław Bieniuk zdecydował się zakończyć sportową karierę.

OPUŚCILI LECHIĘ, TERAZ GRAJĄ W EKSTRAKLASIE. ZOBACZ, JAK SOBIE RADZĄ


Więcej o:
Komentarze (5)
Krzysztof Bąk, Deleu i Jagiełło odchodzą z Lechii
Zaloguj się
 • tomek9671

  Oceniono 58 razy 50

  DELEU!!!
  Dziękuje i życzę powodzenia w nowym klubie.

 • big_benek123

  Oceniono 28 razy 16

  Deleu pożegnali to co zostawią na lewą tego parodystę Oualembe? i to ma być wielka Lechia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX